18 Luty 2017

Nowości w firmie HiFiMAN (luty 2017)

SŁUCHAWKI

Źródło: RAFKO DYSTRYBUCJA

Na polski rynek trafiły właśnie dwie atrakcyjne propozycje dla entuzjastów high-endowych słuchawek marki HiFiMAN. Pierwszą z nich jest ulepszona wersja referencyjnego modelu HE-1000, druga zaś stanowi kolejny krok w rozwoju nieco tańszego modelu Edition X. Warto dodać, iż oba produkty zostały już przetestowane na łamach „High Fidelity” i weszły w skład dwóch redakcyjnych systemów odsłuchowych.

W stosunku do swojego poprzednika, model HE-1000 V2 może pochwalić się kilkoma istotnymi ulepszeniami. RAFKO Dystrybucja, polski dystrybutor HiFiMAN-a, zwraca m.in. uwagę na wzmocniony pałąk o szerszym zakresie regulacji czy cieńsze o 3 mm fornirowane nausznice; to drugie z upelszeń wyraźnie wpływa na wagę słuchawek, która jest niższa aż o 60 g (z 480 do 420 g). Topowe nauszniki HiFiMAN-a zostały również wyposażone w przeprojektowane poduszki nauszne o znacznie wyższym poziomie asymetrii, aby dopasować się do naturalnej krzywizny ucha ludzkiego. Co więcej, od teraz materiał poduszek nausznych w miejscu styku z małżowiną uszną wykonano poliestru (poprzednio był to welur), przez co uzyskano większą transparentność dźwięku (obszycie boków ze skaju pozostało bez zmian).

Podobna lista zmian dotknęła również model Edition X. Jego nowa odsłona, oznaczona symbolem Edition X V2, korzysta ze wzmocnionego pałąka i przeprojektowanych, asymetrycznych padów. Interesująco prezentują się również metalowe jarzma mocujące obudowy przetworników do pałąka; mają zagwarantować znacznie wyższą wytrzymałość i stabilność słuchawek na głowie. Polski dystrybutor podkreśla ponadto użycie poliestrowych poduszek nausznych, które zapewniają większą transparentność dźwięku, a także położenie na słuchawki lakieru wyższej jakości (dzięki temu są mniej podatne na zarysowania).

Słuchawki HiFiMAN HE-1000 V2 oraz Edition X V2 są już dostępne w sprzedaży. Cena detaliczna pierwszego modelu wynosi 15 495 zł, za drugi trzeba zapłacić 7399 zł. Ze wspomnianym powyżej testem na łamach „HF” można zapoznać się TUTAJ.Więcej o...
HIFIMAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer