06 Październik 2019

Nowa seria kolumn TRIANGLE BOREA

Nowa seria kolumn TRIANGLE BOREA

Źródło: TRIANGLE DISTRIBUTION FRANCE

Nowa seria kolumn TRIANGLE BOREA

TRIANGLE, renomowany francuski producent kolumn (i słuchawek) ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowej serii głośników: serię BOREA. Jak czytamy w materiałach firmowych, seria ta, „oferując doskonałą jakość bez kompromisów, wykorzystuje wieloletnie doświadczenie inżynierów firmy Triangle w projektowaniu kolumn”, a do ich budowy wykorzystano „wysokiej jakości materiały”. Ceny kolumn są wyjątkowo przystępne: od 319 € do 1199 € za parę (ceny we Francji).

Seria ta bazuje na rozwiązaniach znanych z serii ESPRIT EZ. To przede wszystkim szybkie przetworniki z mocnymi systemami napędowymi ze, zoptymalizowanymi pod względem przepływu powietrza, koszami. Membrany wykonano z pulpy celulozowej przy użyciu „innowacyjnego systemu redukcji wibracji o nazwie DVAS (Driver Vibration Absorption System)” – jak mówi producent.

Głośnik wysokotonowy serii Borea jest wyposażony w system nowej generacji EFS (Efficient Flow System).

Oparty jest on na 25-milimetrowej kopułkowej membranie z jedwabiu z korektorem fazy opracowanym tak, aby wyrównać pasmo przenoszenia głośnika i poprawić rozproszenie fali dźwiękowej poza osią główną. Ten system znacznie zmniejsza kierunkowość – mamy dzięki temu otrzymać dobry dźwięk niezależnie od miejsca odsłuchu. Kopułka umieszczona jest w tubie, co zmniejsza odbicia fali dźwiękowej. Przetwornik jest napędzany silnym magnesem neodymowym, ale o kompaktowych rozmiarach. Jest on połączony z systemem chłodzącym, co pozwala na osiągnięcie wyższej mocy.

Głośnik średniotonowy ma membranę wykonaną w 100% z naturalnego papieru celulozowego, bez obróbki jego powierzchni. Membrana ta, produkowana opracowana przez firmę TRIANGLE, pozwala „uniknąć podbarwień i prezentuje głosy ludzkie z oszałamiającym realizmem”. W trójdrożnym modelu podłogowym głośnik średniotonowy ma niewielkie zawieszenie górne o krótkim skoku – to opracowanie znane z droższych kolumn Triangle. Głośniki niskotonowe wyposażone zostały w membrany z włókna szklanego.

W skład serii wchodzą trzy kolumny wolnostojące – BR09, BR08 oraz BR07, jak również głośniki podstawkowe BR03 i BR02. BR09 jest kolumną trójdrożną, pięciogłośnikową, z trzema przetwornikami niskotonowymi, BR08 to kolumna trójdrożna, czterogłośnikowa, z dwoma przetwornikami niskotonowymi, a BR07 korzysta z jednego przetwornika niskotonowego. BR03 i BR02 to kolumny dwudrożne. Do kompletu otrzymujemy również głośnik centralny BR01.

Kolumny swoją oficjalną premierę miały w maju, w Monachium, podczas wystawy High End 2019, jednak do sprzedaży zostały wprowadzone pod koniec września.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer