07 Luty 2020

Nie żyje ROMUALD LIPKO z BUDKI SUFLERA

Nie żyje ROMUALD LIPKO | BUDKA SUFLERA

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Piątek przyniósł smutną wiadomość – nie żyje ROMUALD LIPKO, współzałożyciel grupy Budka Suflera.

Muzyk zmarł z czwartku na piątek. Miał 69 lat i przegrał tym samym walkę z nowotworem.

Lipko swoją karierę zaczynał w jako basista, ale szybko zainteresował się instrumentami klawiszowymi. Napisał dla Budki jej największe przeboje, takie jak: Jolka, Jolka pamiętasz, Takie tango, Bal wszystkich świętych, Cień wielkiej góry, Jest taki samotny dom, Za ostatni grosz, Memu miastu do widzenia, Moja Alabama, Ratujmy co się da. Aktywny był także jako kompozytor dla innych artystów. Jego piosenki śpiewały Anna JantarNic nie może wiecznie trwać, UrszulaDmuchawce latawce wiatr i Malinowy król, czy Zdzisława SośnickaAleja gwiazd.

Mimo zaawansowanej choroby był aktywny artystycznie. W połowie 2019 roku, już bez Krzysztofa Cugowskiego, Budka Suflera wróciła na estradę z Robertem Żarczyńskim jako wokalistą. Wydany wówczas singiel Gdyby jutra nie było zapowiadał nowy album oraz trasy koncertowe: 45 lat Powrót do korzeni! i Za Ostatni Grosz 2020.

Żegnamy cię Mistrzu!

Zdjęcie: Mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer