05 Czerwiec 2018

Nie żyje David Wilson (założyciel Wilson Audio)

INNE

Źródło: WILSON AUDIO

David A. Wilson II zmarł w sobotę 26 maja w Provo w stanie Utah. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym upublicznionym na facebookowym profilu Wilson Audio, odszedł w otoczeniu swojej żony i rodziny.

To samo oświadczenie streszcza życie i karierę Davida Wilsona. Z jego pełną treścią w języku angielskim można zapoznać się TUTAJ. Z tego tekstu dowiemy się między innymi o jego dużej rodzinie (w skład której wchodzi czwórka dzieci, trzech synów i córka, a także 15 wnuków), o studiach podjętych w latach 60. na American River Junior College i Birgham Young University, a także o początkach firmy Wilson Audio, którą założył (wrac z Sheryl Lee Jamison, jego żoną od 1966 roku) w roku 1974.

Wszyscy, którzy chcą złożyć kondolencje rodzinie Davida Wilsona, mogą to zrobić pisząc na adres mailowy: pam@wilsonaudio.com.

Należy dodać, iż jest to kolejna tego typu smutna wiadomość, która w ostatnich dniach obiegła branżę audio. Wczoraj na łamach „HF News” informowaliśmy o śmierci Jormy Salmiego, założyciela firmy Gradient (więcej TUTAJ).

Więcej o...
WILSON AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer