06 Wrzesień 2017

Neumann U 87 RHODIUM EDITION

INNE

Źródło: APLAUZ

Od 50 lat mikrofon U 87 pozostaje jednym z najbardziej cenionych w sferze nagrywania dźwięku. Jego producent, firma Neumann, świętuje urodziny tej studyjnej legendy w prawdziwie ekskluzywny sposób – limitowaną edycją mikrofonu U 87 Rhodium Edition.

Edycja Rhodium Edition jest ekskluzywna w każdym aspekcie, poczynając od wyglądu, wyprodukowanej ilości aż po użyte materiały. Jubileuszowy U 87 będzie dostępny w bardzo ograniczonej liczbie 500 sztuk; co więcej, każdy mikrofon będzie miał indywidualny numer i specjalny certyfikat.

Do produkcji mikrofonu Neumann zdecydował się wykorzystać rod (łac. rhodium) – najlżejszy metal szlachetny, rzadszy i droższy niż złoto. Proces chemiczny stosowany do ekstrakcji tego pierwiastka jest tak kosztowny, że ilość tego metalu produkowana rocznie zmieściłaby się na salonowym stole. Rod jest najczęściej wykorzystywany do powłok refleksyjnych i lusterek teleskopów o wysokiej wydajności, które badają najdalsze zakątki wszechświata.

Sam mikrofon Neumann U 87 zapewnia szeroką funkcjonalność i wszechstronność, dzięki czemu pozostaje jednym z najbardziej pożądanych mikrofonów. Wyróżniający się wzornictwem i ciepłą, zbalansowaną charakterystyką brzmienia jest – jak podaje Aplauz, polski dystrybutor marki – „idealnym wyborem dla osób, szukających mikrofonu wokalnego do różnych zastosowań”. Dzięki swojej uniwersalności U 87 może być użyty jako mikrofon do nagrywania orkiestr lub jako mikrofon punktowy dla pojedynczych instrumentów w studiach, radiu, telewizji lub branży filmowej.

Mikrofon Neumann U 87 Rhodium Edition jest już dostępny w sprzedaży. Cena katalogowa limitowanej edycji wynosi 3599 euro (ok. 15 000 zł).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer