09 Styczeń 2020

NAD Masters M33 | CES 2020

NAD Electronics zaprezentował nowy wzmacniacz z serii Masters: Masters M33

Źródło: AUDIO KLAN

NAD Electronics podczas wystawy CES 2020 w Las Vegas zaprezentował nowy model z serii Masters. NAD Masters M33 to wzmacniacz z odtwarzaczem plików, przetwornikiem D/A i BluOS. To pierwszy wzmacniacz zintegrowany tej firmy z technologią wzmocnienia o firmowej nazwie HybridDigital Purifi Eigentakt.

Masters M33 jest flagowym modelem NAD, który wyróżnia się bogatym wyposażeniem, wbudowanym systemem multiroom BluOS, ekranem dotykowym ze szkłem Gorilla, 32-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, pełnym dekodowaniem MQA i korekcją akustyki pokoju Dirac. M33 będzie dostępny od marca 2020.

Dzięki wykorzystaniu nowej technologii wzmacniaczy HybridDigital Purifi Eigentakt osiąga moc 200 W na kanał, przy – jak czytamy w materiałach firmowych – „ultra-niskich szumach i zniekształceniach”.

Jak mówi Cas Oostvogel, menadżer produktu NAD:

NAD Masters M33 jest prawdziwie najnowocześniejszym audiofilskim wzmacniaczem w tradycyjnym sensie, ale z wyraźną różnicą: jednocześnie w pełni odpowiada na potrzeby nowoczesnego świata, w którym większość muzyki dostarczana jest poprzez internet, a cały katalog nagrań muzycznych dostępny jest na wyciągnięcie ręki. To oczywiście wspaniała wygoda. Ponadto zdolność M33 do odtwarzania tej muzyki w systemie audio multiroom zapewnia więcej radości, prostoty i wartości”.

Modułowa konstrukcja MDC (Modular Design Construction)

W swojej standardowej postaci M33 jest kompletną konstrukcją z szeroką gamą wejść/wyjść, BluOS, Dirac, HDMI i wieloma innymi udogodnieniami. Aby zminimalizować ryzyko przedwczesnego postarzenia się, M33 wyposażony jest w dwa sloty MDC, które umożliwiają dalszą rozbudowę urządzenia. NAD wprowadził platformę MDC ponad 10 lat temu i umożliwił aktualizowanie urządzeń o nowe technologie, które były nieosiągalne w momencie wprowadzania produktu.

Już w podstawowej wersji M33 jest tak dobrze wyposażony, że umożliwia podłączenie każdego z nich: sześć wejść cyfrowych i trzy wejścia analogowe, wliczając gramofonowe MM/MC. Na tylnym panelu znajdują się dwa zestawy zacisków wyjść głośnikowych umożliwiających bi-wiring oraz dwa wyjścia subwooferowe z konfigurowaną cyfrową zwrotnicą. Apple AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z telefonu lub tabletu.

Strona internetowa producenta: NAD ElectronicsKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer