03 Grudzień 2018

NAD C 658

DAC/PRZEDWZMACNIACZ/STREAMER

Źródło: AUDIO KLAN

NAD Electronics zaprezentował produkt łączący w jednej obudowie przedwzmacniacz, przetwornik c/a oraz odtwarzacz strumieniowy BluOS. Model C 658, o którym mowa, oferuje najnowsze technologie, takie jak BluOS, Bluetooth aptX HD czy Dirac Live Room Correction oraz modułową konstrukcję MDC.

Jedną z kluczowych funkcjonalności C 658 jest kompatybilność z systemem BluOS, co przekłada się na możliwość strumieniowania dźwięku high-res. BluOS natywnie wspiera niemal 20 serwisów muzycznych i indeksuje ponad 250 000 ścieżek z lokalnych źródeł sieciowych. W rezultacie C 658 staje się centralnym punktem w ekosystemie BluOS, umożliwiając sieciowe strumieniowanie high-res audio do 64 stref, którymi można wygodnie sterować za pomocą aplikacji dostępnej dla smartfonów, tabletów i komputerów z systemem iOS, Android lub Windows. BluOS kompatybilny jest również z wszystkimi głównymi systemami domu inteligentnego, dzięki czemu w prosty i niedrogi sposób można stworzyć cały domowy system audio z C 658 w roli głównej.

C 658 wykorzystuje dwukierunkową łączność bezprzewodową Bluetooth, która dzięki aptX HD gwarantuje – zdaniem Audio Klanu, polskiego dystrybutora marki – „jakość dźwięku przewyższającą płytę CD”. Rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przesyłać muzykę z różnorodnych sprzętu audio – smartfonów, tabletów, laptopów – na przykład wprost do słuchawek bezprzewodowych. Ponadto użytkownik może wykorzystać zintegrowany dwukierunkowy Bluetooth, aby strumieniować do innych urządzeń sygnał audio odtwarzany przez wzmacniacz.

Najnowszy model NAD wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live Room Correction, które ma za zadanie zapewnić systemom kina domowego zoptymalizowaną jakość dźwięku. Wbudowana wersja Lite, z opcją płatnego rozszerzenia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w konkretnym pokoju odsłuchowym i optymalizuje odtwarzany dźwięk, aby zagwarantować najwyższą możliwą przejrzystość muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, zapewniając użytkownikom kontrolę, jakiej potrzebują aby precyzyjnie dostroić system pod kątem najlepszych efektów. Korzystając z zaawansowanego oprogramowania i dołączonego mikrofonu można skorygować zakolorowania dźwięku i precyzyjnie dopasować jego charakterystykę czasową, tworząc w ten sposób optymalne warunki odsłuchowe.

C 658 wykorzystuje unikatową modułową konstrukcję MDC (Modular Design Construction). Tworzą ją specjalny wymienne moduły, na których montowane są kluczowe cyfrowe układy audio i wideo. MDC staje się więc doskonałym sposobem na dopasowanie funkcjonalności urządzenia do osobistych preferencji.

Dzięki MDC niektóre obwody cyfrowe mogą być unowocześniane i wymieniane, co pozwala utrzymać urządzenie w pełni aktualnym i innowacyjnym. Koncepcja NAD jest unikatową architekturą, która umożliwia dotrzymanie tempa szybko zmieniającemu się światu technologii. Za pomocą kart MDC użytkownik zyskuje możliwość łatwego uaktualnienia urządzenia o przyszłe cyfrowe formaty, co jest całkowicie unikatowym i bezprecedensowym rozwiązaniem.

Jak zauważa polski dystrybutor, „projektanci NAD nie zapomnieli o tradycyjnych audiofilach”, czego potwierdzeniem są: zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe, zbalansowane wyjście przedwzmacniacza i stereofoniczne wyjścia subwoofera, a także wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy ze złączem jack 6,3 mm na przednim panelu. Entuzjaści indywidualnych domowych instalacji docenią obecność portu RS-232 z certyfikatem i sterownikami przygotowanymi dla systemów Control4, Crestron, RTI, URC i ELAN.

„C 658 łączy to, co najlepsze ze wszystkich światów, ponieważ w jednej obudowie skrywa wyrafinowany przedwzmacniacz i strumieniowy przetwornik c/a z najatrakcyjniejszymi technologiami cyfrowymi, takimi jak BluOS, MQA, Bluetooth, aptX HD i Dirac Live” – wyjaśnia Grag Stidsen, dyrektor ds. technologii w NAD. Jak dodaje: „Niezwykła wydajność i zaawansowane technologie czynią z C 658 idealnym wyborem dla kogoś, kto oczekuje doskonałych osiągów i najlepszych funkcji, a jednocześnie ceni sobie kompaktowe rozmiary urządzenia i łatwość obsługi. MDC pomaga zachować świeżość konstrukcji także w przyszłości”.

NAD C 658 zadebiutuje w Polsce w grudniu tego roku. Nominalna cena detaliczna urządzenia wyniesie 7599 zł. Model  będzie dostępny wyłącznie w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design.Więcej o...
NAD

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer