15 Wrzesień 2020

Mytek Audio EMPIRE | odtwarzacz plików audio

Jedna z najważniejszych premier tego roku już w grudniu!

Źródło: Mytek Digital

Wczoraj w godzinach wieczornych Mytek Audio poinformował o planach wprowadzenia na rynek odtwarzacza plików EMPIRE, bazującego na własnej platformie streamingowej tej firmy. EMPIRE ma być przetwornikiem D/A, streamerem i przedwzmacniaczem. Jak czytamy w materiałach prasowych ma to być „atak totalny”.

Streamer jest obsługiwany przez RoonOS i ma wewnętrzny rdzeń Roon, który może obsługiwać zarówno przetwornik cyfrowo-analogowy EMPIRE, jak i zewnętrzne punkty końcowe Roon. Wyjściowy układ analogowy jest całkowicie monofoniczny i w pełni zbalansowany – zarówno sekcja wyjściowa DAC-a, jak i przedwzmacniacza. Znajdziemy w nim również przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MC i MM. Częścią tego pakietu jest również wysokoprądowy, w pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy dual mono.

„Sercem i duszą” nowego odtwarzacza są dwa przetworniki cyfrowo-analogowe ESS 9038PRO Sabre, w układzie dual mono. Dzięki takiej aranżacji uzyskano zakres dynamiczny większy niż 133 dB. Układ obsługuje sygnały o długości słowa 32-bity i częstotliwości próbkowania do 768 kHz PCM, DSD do DSD512 i dekoduje sygnał MQA.

Zarówno funkcje DAC-a, jak i przedwzmacniacza są kontrolowane przez zupełnie nową platformę MytekOS, oferującą nowe funkcje poprzez łatwe aktualizacje oprogramowania, które będą stopniowo udostępniane w przyszłości wraz z rozwojem platformy.

„Wraz z modelem Empire Mytek Digital wkracza na cyfrową arenę cost no object” – mówi MICHAŁ JUREWICZ, szef Mytek Audio.

„To nowa kategoria produktów, która łączy w sobie najnowocześniejszy analogowy projekt z nowoczesną sekcją cyfrową, łaczem Wi-Fi i platformą sterującą w jednym, łatwym w użyciu w pełni funkcjonalnym urządzeniu. jest efektem prawie trzydziestu lat doświadczenia w zakresie inżynierii i produkcji dźwięku cyfrowego w połączeniu z wizjonerskimi produktami przyszłości. To najlepsze rozwiązanie dla melomanów i audiofilów, wszystko umieszczone w jednej obudowie wyfrezowanej z pojedynczego bloku aluminium lotniczego. Co więcej, dzięki modułowej konstrukcji sprzętowej i platformie opartej na oprogramowaniu, EMPIRE Streamer można łatwo opisać jako produkt przyszłościowy.”

Seria EMPIRE zostanie poszerzona o podobnie skonstruowane wzmacniacze EMPIRE (monobloki), których wprowadzenie na rynek planowane jest na 2021 rok.

Cechy szczególne

 • Streamer Roon OS, sterowany zarówno z przedniego ekranu dotykowego lub przez Roon Remote na urządzeniu przenośnym. Wszystkie standardowe funkcje Roon z dostępem do usług transmisji strumieniowej online i treści lokalnych. Możliwość odtwarzania w trybie endpoint
 • W pełni zbalansowana ścieżka audio dual-mono zarówno dla obwodów D/A, jak i analogowych. Trzy przewymiarowane liniowe zasilacze dla obwodów cyfrowych, lewy i prawy DAC/obwody analogowe; w każdym z nich zastosowano ekranowany transformator toroidalny o niskim poziomie szumów z automatyczną regulacją napięcia wejściowego AC (100-240 VAC)
 • 7 analogowych wejść przedwzmacniacza, w tym dla gramofonu, z najnowocześniejszym niklowym transformatorem dopasowującym MM/MC, 2 symetryczne wejścia przedwzmacniacza analogowego, każde wejście z regulowaną czułością wejściową i 2 niezależnie wybierane wyjścia – XLR i RCA.
 • Wejścia cyfrowe: streamer, S/PDIF, AES/EBU, optyczne, USB2, HDMI (2-kanałowe), wszystkie PCM DSD i MQA
 • Wyjścia cyfrowe: S/PDIF, USB2, HDMI (2 – 8 kanałowe), Ethernet i WiFi
 • Pamięć wewnętrzna: 8 TB SSD. Akceptuje wszystkie nośniki zewnętrzne USB3, USBC oraz NAS
 • Wbudowana platforma MytekOS pozwala na przyszłe aktualizacje funkcjonalne i nowe funkcje DSP dla przetwornika cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza, które będą udostępniane w całym cyklu życia produktu. Planowane są trzy etapy rozwoju i funkcjonalności:
 1. Przy wysyłce: Firmware V1.0: w pełni funkcjonalny Roon OS Streamer z pełnym odtwarzaniem na wyjściu D/A, regulacją głośności.
 2. Q2, 2021: Firmware V2.0, jak wyżej, plus pełna funkcjonalność przedwzmacniacza (włącza funkcjonalność już wbudowanego sprzętu)
 3. Q4, 2021: Firmware V3.0, jak wyżej plus dodatkowe funkcje DSP hi-res.
 • Wykończenie: czarne lub srebrne
 • Wymiary: 17″ x 3,5″ x 14”
 • Waga: 20 lbs.

Pierwsze egzemplarze odtwarzacza EMPIRE będą dostępne w grudniu 2020 roku w cenie $19,995 w U.S. lub  € 19,995 (w tym VAT incl) w E.U.

mytekdigital.com

Tekst: mat. prasowe/redakcja

Foto: mat. prasowe


 

MYTEK AUDIO w „High Fidelity”Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer