16 Październik 2020

MUTEC REF10 SE120 | zegar 10 MHz

Niemiecka firma MUTEC zaprezentowała referencyjny zegar taktujący 10 MHz

Źródło: Mutec

MUTEC GmbH, producent sprzętu audio dla profesjonalistów studyjnych i audiofilów, ogłosił wprowadzenie na do sprzedaży referencyjnego zegara taktującego 10 MHz REF10 SE120.

REF10 SE120 jest jednym z ciekawszych zegarów tego typu na rynku. Przy wartości szumu fazowego <120 dBc mierzonej w odległości 1 Hz od częstotliwości nośnej 10 MHz, REF10 SE120 generuje wyjątkowo niskie wartości pomiarowe jittera średnio <15 fs w kluczowym zakresie pomiarowym między 1-100 Hz.

MUTEC REF10 SE120 High Fidelity News

Ta wyjątkowa jakość techniczna ma wyraźnie słyszalny wpływ na jakość dźwięku kompatybilnych z nim przetworników cyfrowo-analogowych, upsamplerów i serwerów muzycznych.

MUTEC REF10 SE120 to specjalna wersja z powodzeniem sprzedawanego na całym świecie poprzednika REF10, który został wprowadzony na rynek w 2017 roku i został poprawiony. REF10 SE120 różni się od standardowego REF10 znacznie bardziej dopracowanym, kontrolowanym termicznie oscylatorem kwarcowym (OCXO).

CHRISTIAN PETERS, dyrektor generalny MUTEC, mówi o nim:

 „Bez wątpienia REF10 był i jest kamieniem milowym w rozwoju audiofilskich referencyjnych generatorów zegarowych. Podczas opracowywania zauważyliśmy, że w szczególności na jego jakość dźwięku decydujący wpływ ma zastosowany oscylator kwarcowy. Dostawca oscylatorów połączył siły, aby zoptymalizować produkcję oscylatorów, aby można było wyprodukować wystarczającą ilość oscylatorów na poziomie jakości wymaganym dla REF10 SE120. wymagania dotyczące audiofilskiej poprawy komponentów audio, jak również zapewnienia doskonałej synchronizacji zegara w komercyjnym środowisku studyjnym.”

Ze względu na wszechstronność dotyczącą połączeń REF10 SE120 jest niezwykle elastyczny i łatwy w obsłudze. Osiem wyjść zegarowych o impedancji 50 Ω i 75 Ω pozwala nie tylko używać REF10 SE120 w połączeniu z produktami MUTEC z wejściem 10 MHz, takimi jak MC3 +, USB Smart Clocks i iClock/iClock dp, ale także jest kompatybilny z komponentami innych producentów.

MUTEC REF10 SE120 High Fidelity News2

Podstawowe cechy urządzenia

  • Główny generator zegara odniesienia 10 MHz z niskim szumem fazowym 120 dBc przy 1 Hz
  • Zaprojektowany w oparciu o precyzyjnie wykonany i wyselekcjonowany zegar OCXO wyprodukowany w Niemczech, charakteryzujący się wyjątkowo niskim szumem fazowym
  • Zapewnia jednoczesne wyjścia referencyjne o impedancji 50 Ω i 75 Ω dla maksymalnej kompatybilności z komponentami audio innych producentów
  • Zasilacze zoptymalizowane pod kątem sub-Hz, najniższe szumy dla każdej sekcji obwodu
  • Zintegrowany, międzynarodowy zasilacz liniowy najwyższej jakości
  • Wydajne filtrowanie linii zasilającej

Dostępność i cena

Ze względu na ograniczoną dostępność testowanych i wyselekcjonowanych oscylatorów kwarcowych, MUTEC REF10 SE120 jest dostępny tylko w małych ilościach. Dostępny jest z czarną lub aluminiową płytą przednią w cenie 5498 € (z VAT).

www.mutec-net.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer