19 Maj 2020

MUSICAL FIDELITY M8xi | wzmacniacz zintegrowany

Nowy wzmacniacz zintegrowany legendarnej firmy z Wysp Brytyjskich

Źródło: RAFKO Dystrybucja

Firma RAFKO Dystrybucja, przedstawiciel marki Musical Fidelity w Polsce, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowego modelu wzmacniacza zintegrowanego firmy MUSICAL FIDELITY, modelu M8xi.

M8xi to pierwszy wzmacniacz stereo zaprojektowany w nowej erze Musical Fidelity, pod auspicjami nowego właściciela. Nie oznacza to, że marka zerwała ze swoimi tradycjami. M8xi odwołuje się do pierwszego superwzmacniacza tej marki, modelu A1000, protoplasty wzmacniaczy NuVista, Tri Vista 300, KW500, M6 500i oraz Nuvista 600 i Nuvista 800.

M8xi to potężne urządzenie o mocy 550 W na kanał przy 8 Ω, 860 W przy 4 Ω i aż 1600 W przy 2 Ω, o budowie dual mono, z wejściami XLR i przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Oddzielna sekcja przedwzmacniacza napędza dwie odseparowane od początku do końca sekcje wzmacniające. Jedynym wspólnym elementem obydwu kanałów jest obudowa wzmacniacza.

Każdy kanał zasilany jest przez osobny transformator o mocy 1000 W z dedykowaną sekcją chłodzącą. Zasilany oddzielną sekcją przedwzmacniacz umieszczono z tyłu obudowy, tuż przy gniazdach sygnałowych. Za 550 W mocy na każdy kanał odpowiadają 24 tranzystory mocy – po 12 na stronę. Sumarycznie generują natężenie do 200 amperów. Wzmacniacz waży 30 kg.

Cena: 29 995 zł

www.musicalfidelity.com

musicalfidelity.rafko.pl

rafko.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer