13 Wrzesień 2019

Monitor Audio IA40-3

WZMACNIACZ INSTALACYJNY

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Wzmacniacz instalacyjny IA40-3 jest najnowszym dodatkiem do bogatej oferty Monitor Audio systemów instalacyjnych. To niewielki, ale bardzo wszechstronny wzmacniacz wyposażony w cyfrowe i analogowe wejścia oraz łączność Bluetooth, dekodujący również sygnał Dolby Audio (Dolby Digital). Zaprojektowany został tak, aby był jak najłatwiejszy do instalacji – różnego typu uchwyty umożliwiają jego montaż w różnych miejscach – na ścianie, w meblach, na statywach lub za ekranem TV.

Wzmacniacz oferuje moc 40 W do trzech kanałów przy 4 Ω lub 60 W do dwóch i napędzi pasywne soundbary w precyzyjny i dynamiczny sposób.

To wzmacniacz idealny dla niewielkich przestrzeni, który można skonfigurować na wiele różnych sposobów. Świetnie współpracuje z podstawkowymi kolumnami Monitor Audio w sypialni, kawalerce lub salonie, a w kuchni lub tam, gdzie nie chcemy mieć kolumn na widoku, będzie idealnym uzupełnieniem kolumn sufitowych Monitor Audio. Najciekawsza jest jednak możliwość związana z odbiornikiem TV. IA40-3 może być zamontowany za ekranem przy użyciu opasek Velcro („rzep”) lub sztywnych uchwytów i może zostać podłączony do pasywnego soundbara.

Jeśli potrzebujemy więcej basu do wyjścia sub/line IA40-3 możemy podłączyć aktywny subwoofer. Niezależnie od wybranego źródła to wzmacniacz, który sprawdzi się w każdej sytuacji. IA40-3 wyposażony jest w optyczne wejście cyfrowe i wejścia analogowe RCA, jak również w łącze Bluetooth aptX oferujące przesył sygnału cyfrowego o jakości CD z urządzeń przenośnych.

IA40-3 został zaprojektowany tak, aby dyskretnie usunąć sie z pola widzenia, dlatego wyposażony został w unikatowy radiator, poprawiający chłodzenie wzmacniacza w ciasnych przestrzeniach. Będące na wyposażeniu uchwyty można zgiąć tak, aby ułatwić montaż nawet w najtrudniejszych warunkach. Monitor Audio IA40-3 to wszechstronne rozwiązanie o znakomitym dźwięku.

Michael Hedges, dyrektor techniczny Monitor Audio, mówi o nim: „Z IA40-3 nasz zespół badawczy osiągnął cel – stworzył kompaktowy, stylowy, wszechstronny wzmacniacz, który zachwyci naszych klientów”.Więcej o...
MONITOR AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer