03 Kwiecień 2020

Mobile Fidelity ULTRADeck | gramofon

Zmiana w dystrybucji elektroniki MOBILE FIDELITY SOUND Lab. i kilka słów o gramofonie ULTRADeck

Źródło: ELECTRONIC INTERNATIONAL COMMERCE

Nowy polski dystrybutor amerykańskiego specjalisty, firmy MOBILE FIDELITY SOUND Lab., znanej z doskonałych reedycji nagrań na płytach LP i SACD w serii „Original Master Recording” (w przeszłości również na płytach CD oraz gold-CD), informuje o tym, że dostępny jest już gramofon UltraDeck, produkt wydzielonej części tego producenta, Mo-Fi Electronics.

To gramofon o napędzie paskowym, o zmienianej prędkości obrotowej – 33,33 rmp oraz 45 rpm (obr./min.), zaprojektowany i wykonany w USA, wprowadzony do sprzedaży w 2017 roku. W jego projektowaniu brał udział Allen Perkins, jeden z najbardziej szanowanych specjalistów w tej dziedzinie, założyciel i właściciel firmy Spiral Groove.

| RAMIĘ

10-calowe ramię Ultra, opracowane na zamówienie dla Mo-Fi przez jednego ze specjalistów i wyprodukowane w USA, wykorzystuje polerowane łożyska kulkowe, a okablowanie dostarczyła firma Cardas Audio – biegnie ono podłączeń w główce ramienia aż do wysokiej jakości pozłacanych złączy RCA.

| SILNIK

Na osi silnika prądu przemiennego zamontowano kółko napędowe wykonane z Delrinu. Ma ono dwie średnice – prędkość zmieniamy manualnie, przenosząc pasek z jednej na drugą. Silnik został odizolowany od podstawy za pomocą, jak czytamy w materiałach prasowych, „zaawansowanych materiałów tłumiących, które izolują silnik od reszty gramofonu”.

| PODSTAWA

Aby podstawa gramofonu UltraDeck była cięższa, wzmocniono ją trzema aluminiowymi płytami starannie połączonymi z korpusem wykonanym z płyty MDF.

| STOPY ANTYWIBRACYJNE

Od zewnętrznych wibracji izolują gramofon  nóżki antywibracyjne MoFi, opracowane we współpracy z zespołem inżynierów Harmonic Resolution Systems

| TALERZ

UltraDeck wyposażono w talerz o grubości 33 mm z tworzywa o nazwie Delrin.

| ŁOŻYSKO

Odwrócone łożysko ze stali hartowanej zapewnia płynne, ciche i stabilne obroty talerza. Kombinacja: stali, brązu i szafiru wykonana z niezwykle małą tolerancją – występującą w znacznie droższych gramofonach – zapewni wysoką jakość funkcjonowania przez wiele lat.

  • | Specyfikacja techniczna gramofonu (wg producenta):

Silnik: 300 RPM (prąd zmienny synchroniczny)

Prędkości obrotowe talerza: 33 1/3 RPM, 45 RPM

Talerz: waga ok. 3 kg, polimer Delrin, grubość 33 mm

Wow & Flutter (kołysanie dźwięku): 0,017% – 0,025%

Odstęp sygnału od zakłóceń: 74dB

Pobór mocy: < 5 W

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 500 x 152 x 362 mm

Waga: 10,5 kg

  • | Specyfikacja ramienia gramofonu (wg producenta):

Typ: 10” proste aluminiowe, łożysko przegubowe

Overhang (przewieszenie)
0,71″ (18 mm)

Kąt offsetu: 22,8˚ (+/- 2˚ regulowany)

Waga wkładki: 5-10 g

Cena gramofonu UltraDeck (z ramieniem, bez wkładki): 9290 złKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer