12 Styczeń 2021

MoFi składa hołd Timowi De Paravicini

Mobile Fidelity Sound Lab składa hołd Timowi De Paravicini

Źródło: Mobile Fidelity Sound Lab

WSPOMNIENIE

MOBILE FIDELITY SOUND LAB, amerykańska firma specjalizująca się w wydawaniu zremasterowanych przez siebie wersji płyt LP i SACD, opublikował artykuł, w którym składa hołd TIMOWI DE PARAVICINI – inżynierowi, wynalazcy i właścicielowi firmy EAR, zmarłemu 17 grudnia 2020 roku.


MoFi_Tim_De_Paravincini_MemorialHigh Fidelity News

Tim z charakterystycznym, angielskim humorem, mocnymi własnymi przekonaniami i niesamowitą wiedzą był jedną z najważniejszych postaci świata audio. Nie dość, że w ramach swojej marki EAR oferował znakomitą elektronikę, to jako znawca świata analogowego modyfikował magnetofony szpulowe wielu czołowym masteringowcom, od Boba Ludviga, po Jamesa Guthrie. Był również najważniejszą postacią podczas budowy obecnego systemu masteringowego firmy MOBILE FIDELITY SOUND LAB, w tym elektroniki, używanych tam, magnetofonów Studer.

To kolejna, niespodziewana i niepowetowana strata dla branży audio!

Artykuł dostępny jest TUTAJ (dostęp: 12.01.2021).

mofi.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasowe | redakcjaKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer