14 Wrzesień 2020

Melco EX & ROON Ready |streaming

Już niedługo seria EX serwerów muzycznych firmy Melco będzie kompatybilna z ROONEM

Źródło: Melco

Nowa seria serwerów muzycznych Melco EX będzie wkrótce korzystać z kompatybilności z ekosystemem Roon.

Linia pięciu produktów japońskiego specjalisty z serii EX, w której na początku 2020 roku pojawiło się nowe oprogramowanie Melco Intelligent Music Library (MIML), radio internetowe vTuner i sterowanie przez Internet, otrzyma wsparcie w postaci ceryfikatu Roon Ready, wystarczy zaktualizować oprogramowanie do postaci 4.04, dostępne na stronie internetowej Melco Audio (przez USB). Aktualizacja dostępna jest już dzisiaj, od godziny 10. czasu polskiego. Kolejna aktualizacja bezprzewodowa (4.10) jest spodziewana w kolejnych miesiącach.

Właściciele Melco serii EX będą mogli zaktualizować oprogramowanie do wersji 4.10 z poziomu wyświetlacza OLED na panelu przednim, gdy tylko aktualizacja będzie dostępna. Właściciele starszych urządzeń Melco mogą również uzyskać dostęp do nowego oprogramowania sprzętowego dzięki aktualizacji serii EX.

Roon w produktach Melco wprowadzi opcję przesyłania strumieniowego Roon, która będzie opcją dla pakietu oprogramowania MIML firmy Melco (SongKong i MinimServer), który został zaprojektowany pod kątem optymalnej jakości dźwięku, wspomaganej funkcjonalnością metadanych SongKong. Zaktualizowane biblioteki Melco umożliwią działanie Roon (jako alternatywa dla UPnP) po skonfigurowaniu z USB DAC.

Melco EX & ROON Ready High Fidelity

_____________________

Certyfikat  Roon Ready oznacza, że ​​urządzenia Melco integrują teraz dostosowaną wersję technologii strumieniowania Roon RAAT bezpośrednio do urządzenia, zapewniając użytkownikowi wyjątkowo funkcjonalny interfejs użytkownika, a także prostą konfigurację.

Dyrektor generalny Melco Audio z siedzibą w Wielkiej Brytanii, DAN RAGGETT, mówi:

„Cieszę się, że mogę ogłosić naszą współpracę z firmą Roon, która szybko poczyniła duże postępy na rynku audio. Wielu klientów Melco cieszy się już z korzystania z Roon, więc połączenie doskonałej jakości dźwięku Melco jest dostępne na całym świecie znany z firmy Plus Roon na platformie Melco, teraz oferuje miłośnikom muzyki lepszą niż kiedykolwiek gamę bibliotek. Ogromne podziękowania należą się także zespołowi w Japonii (oraz Wielkiej Brytanii i USA) za ciężką pracę włożoną w zapewnienie Roon do Melco.”

Po aktualizacji oprogramowania sprzętowego wszystkie globalne biblioteki Melco serii EX będą miały status Roon Ready.

www.melco-audio.com

roonlabs.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasowe



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer