10 Październik 2019

MCINTOSH: MX170, MX123, MC255

McINTOSH: MX170, MX123, MC255

Źródło: McINTOSH

Mcintosh przedstawia nową generację kinowych urządzeń kinowych klasy high-end. To dwa procesory A/V MX170 i MX123 oraz pięciokanałowy wzmacniacz mocy MC255.

Procesor A/V McIntosh MX170

Nowy procesor A/V MX170 oferuje rozwiązania znane z najnowszych urządzeń tego typu, w tym 4K Ultra HD, High Dynamic Range (HDR) i dźwięk przestrzenny 3D, a wszystko to w solidnej, charakterystycznej dla tej firmy obudowie.

Zgodnie z wymogami współczesnego kina domowego, MX170 jest wyposażony w osiem wejść HDMI i 4 wyjścia HDMI, współpracujące z najnowszymi i najmocniejszymi dostępnymi procesorami HDMI. Każdy port HDMI spełnia specyfikację HDCP 2.2 i ma przepustowość 18 Gb/s, czyli obsługuje obraz 4K Ultra HD i kolory 4: 4: 4.

Funkcję Audio Return Channel (ARC) znajdziemy na trzech wyjściach, z kolei czwarte obsługuje Enhanced Audio Return Channel (eARC); eARC o wyższej przepustowości, dzięki czemu dźwięk o wyższej rozdzielczości może być przesyłany z telewizorów do MX170.

Procesor A/V McIntosh MX123

Nowy procesor A/V McIntosh MX123 jest kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi formatami dźwięku przestrzennego  i „obiektowymi” (object-based”) formatami audio 3D, w tym Dolby Atmos, DTS: X i Auro-3D. Jest także w pełni kompatybilny z nowoczesnymi źródłami wideo 4K Ultra HD i może przeskalować niższe rozdzielczości do 4K Ultra HD w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości obrazu.

Wraz z MX123 dostajemy dwa dodatkowe kanały audio, co podnosi MX123 do standardu 13.2 w porównaniu do 11.2 kanałów w poprzednim modelu. Wszystkie wyjścia są dostępne zarówno na zbalansowanych, jak i niezbalansowanych gniazdach. Obsługa odtwarzania DSD i ALAC została podwojona do DSD128 i FLAC 192 kHz.

MX123 ma siedem wejść HDMI i trzy wyjścia HDMI. Wszystkie wejścia i wyjścia HDMI są zgodne z HDCP 2.3, co sprawia, że ​​MX123 jest zgodny ze specyfikacjami dotyczącymi ochrony treści cyfrowych, które mogą się pojawić w przyszłości. Mają one także przepustowość 18 Gb/s do obsługi formatów High Dynamic Range (HDR): Dolby Vision; HDR10 i HLG; 4K Ultra HD przy 50/60 Hz; kolory 4: 4: 4. Funkcja eARC znajduje się na jednym z wyjść HDMI. Jedną z ciekawszych właściwości procesora jest obecność procesora IMAX Enhanced. Poprawiono także możliwości streamingu. MX123 umożliwia na przesył sygnału przez Apple AirPlay, Bluetooth i Spotify Connect. Oferuje również kontrolę głosową Siri

Wzmacniacz mocy MC255

Nowy, pięciokanałowy wzmacniacz MC255 wyposażony został w mierniki TripleView, które pokazują realnie oddawaną moc. Urządzenie ma zwiększoną, w stosunku do poprzednika, pojemność filtrującą w zasilaczu, co poprawiło dynamikę, a także wyższą moc, aż o 25%; oferuje on 250 W na kanał.

MC255 jest również wyposażony w charakterystyczne układy McIntosha, takie jak Power Guard (który zapobiega potencjalnemu uszkodzeniu głośników spowodowanym przesterowaniem i przeciążeniem wzmacniacza) oraz Sentry Monitor (który chroni przed zwarciami przez wyłączenie stopnia wyjściowego, jeżeli prąd przekroczy bezpieczny poziom operacyjny; następnie resetuje się automatycznie, gdy warunki pracy powrócą do normy).Więcej o...
MCINTOSH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer