23 Maj 2018

McIntosh MS500

STREAMER

Źródło: DAN GEORGE COMMUNICATIONS

Urządzenie to pozwala cieszyć się muzyką pochodzącą z różnych serwisów streamingowych (TIDAL, Spotify) oraz przesyłanymi bezprzewodowo plikami do 24 bitów/192 kHz. Producent w pierwszej kolejności chwali sobie jednak coś innego: niezwykle cichą pracę streamera. Zawdzięczamy to dwóm podstawowym cechom: wbudowanemu dyskowi SSD o pojemności 500 GB (to na nim zainstalowany jest system operacyjny MS500), a także procesorowi odpowiedzialnemu za kontrolę procesu wentylacji.

Jak już wspomniano, MS500 może odtwarzać muzykę za pośrednictwem serwisów streamingowych. Oprócz najpopularniejszych z nich – Spotify i TIDAL-a – warto wymienić takie usługi sieciowe, jak Deezer, Pandora czy TuneIn. Co więcej, użytkownik może słuchać także za jego pośrednictwem stacji internetowych.

Streamer MS500 został wyposażony w trzy porty USB, do których mogą być podpięte zewnętrzne nośniki muzyki. Co istotne, każde z tych wejść może być także użyte do podpięcia zewnętrznego urządzenia z przetwornikiem cyfrowo-analogowym na pokładzie.

Streamer McIntosh MS500 jest już dostępny w sprzedarzy w USA od maja tego roku; w czerwcu bądź lipcu powinien pojawić się na brytyjskich półkach sklepowych. Póki co nie wiadomo kiedy pojawi się na terenie Polski. Cena detaliczna urządzenia wynosi 7995 funtów (około 40 000 zł).Więcej o...
MCINTOSH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer