09 Luty 2021

McIntosh MHA200

Amerykański specjalista zaprezentował swój pierwszy wzmacniacz słuchawkowy

Źródło: McIntosh

WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY | LAMPOWY

4 lutego 2021 McIntosh wprowadził do sprzedaży wzmacniacz słuchawkowy MHA200.

McIntosh MHA200 High Fidelity News (5)

Lampy

Lampowy wzmacniacz słuchawkowy McIntosh MHA200 jest przeznaczony, jak czytamy w materiałach firmowych, dla „wymagających entuzjastów słuchawek”. Wszechstronny zestaw opcji połączeń, w tym zbalansowane wejścia i wyjścia, pozwala na podłączenie prawie wszystkich typów słuchawek.

Sercem wzmacniacza jest para podwójnych triod 12AT7 i 12BH7A. Lampy 12AT7 wzmacniają przychodzący sygnał audio, podczas gdy 12BH7A zapewniają moc potrzebną do wysterowania słuchawek.

McIntosh MHA200 High Fidelity News (2)

McIntosh Unity Coupled Circuit

W MHA200 zastosowano parę transformatorów wyjściowych McIntosh Unity Coupled Circuit. Unity Coupled Circuit to ta sama technologia, na której McIntosh został ufundowany w 1949 roku i nadal jest używana w pełnowymiarowych wzmacniaczach lampowych tej firmy, takich jak MC275 i MC1502. Jak informuje producent, MHA200 ma wiele wspólnych cech konstrukcyjnych z wyżej wymienionymi wzmacniaczami lampowymi.

McIntosh MHA200 High Fidelity News (3)

Transformatory Unity Coupled Circuit zostały przystosowane do 4 zakresów impedancji słuchawek: 32 – 100, 100 – 250, 250 – 600 i 600 – 1000 Ω przy 500 mW. McIntosh zaprojektował i wyprodukował transformatory wyjściowe, dopasowując sekcję wzmacniacza lampowego do słuchawek, aby zapewnić maksymalny transfer mocy dla różnych obciążeń. Zamiast konieczności dostosowywania do impedancji słuchawek wzmocnienia napięcia na stopniu wejściowym, uzwojenia wtórne transformatorów wyjściowych Unity Coupled Circuit gwarantują, że pełna moc MHA200 jest dostępna niezależnie od impedancji słuchawek.

Połączenia

MHA200 oferuje szeroki wybór opcji połączeń. Dostępne są trzy wyjścia słuchawkowe: para 3-pinowych zbalansowanych złączy XLR dla dedykowanego lewego i prawego zbalansowanego wyjścia; 4-pinowe zbalansowane złącze XLR dla zbalansowanego wyjścia stereo; oraz stereofoniczne gniazdo słuchawkowe 1/4″. Z systemem audio MHA200 łączymy albo kablami niezbalansowanymi RCA, albo zbalansowanymi XLR.

McIntosh MHA200 High Fidelity News (4)

Dzięki niewielkim rozmiarom MHA200, wynoszącym zaledwie 15,6 cm szerokości, 23,2 cm głębokości i zbalansowanym wejściom, można go umieścić blisko miejsca odsłuchu, stosując długie zbalansowane kable łączące go z systemem audio bez obawy o utratę sygnału.

Użytkownik może wybrać najlepszy zakres impedancji dla słuchawek za pomocą pokrętła LOAD. Pokrętło VOLUME umożliwia bezpośrednie podłączenie MHA200 do źródeł muzycznych, które mają tylko stałą głośność bez konieczności stosowania przedwzmacniacza do regulacji głośności. I odwrotnie, jeśli komponent ma zmienną głośność wyjściową, to pokrętło VOLUME powinno być ustawione na środkowy punkt Unity Gain, a głośność kontrolowana przez zmienną składową wyjściową.

Dostępność i cena

Zamówienia na MHA200 można teraz składać u autoryzowanych dealerów McIntosh. Ich wysyłka ma rozpocząć się w marcu 2021 roku do Stanów Zjednoczonych i Kanady, a wkrótce potem do reszty świata.

Sugerowana cena detaliczna (bez VAT, kosztów wysyłki i wszelkich ceł związanych z aktualnymi standardami w poszczególnych krajach): 2500 USD.

www.mcintoshlabs.com

Tekst o zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer