11 Wrzesień 2017

McIntosh MCD350

ODTWARZACZ CD/SACD

Źródło: HI-FI CLUB

McIntosh zaprezentował nowy odtwarzacz CD/SACD oznaczony symbolem MCD350. Został on wyposażony zarówno w wyjścia analogowe RCA i XLR o stałym poziomie sygnału, jak i cyfrowe wyjścia koncentryczne i optyczne.

Jednym z najważniejszym rozwiązań zastosowanych w MCD350 jest niezwykle cichy mechanizm napędu i transportu płyty. Również wykonana z odlewanego aluminium szuflada transportu stanowić ma „dodatkowy element konstrukcyjny o wysokiej jakości”, zaś nowe oprogramowanie ma umożliwić „szybsze, cichsze oraz dokładniejsze przetwarzanie danych”.

Interesująco wygląda również kwestia samego napędu. W MCD350 płyta obraca się z prędkością dwukrotnie wyższą od standardowej, a danej kierowane są do pamięci bufora co pozwala na zwiększenie precyzji prowadzenia lasera oraz polepszenie korekcji błędów. Co więcej, MCD350 posiada system dwóch laserów współpracujących z jedną soczewką, a różne długości fal świetlnych są dopasowane do optymalnego odczytu płyt SACD (650 nm) i CD (790 nm).

Odtwarzacz CD/SACD McIntosh MCD350 jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena detaliczna wynosi 21 500 zł.

Specyfikacja techniczna:

Stosunek sygnał/szum: 108 dB
Zakres dynamiki: 100 dB
THD (CD/SACD): 0,002/0,003%
Wymiary (S x W x G): 44,5 x 15,3 x 48,3 cm
Waga: 12,7Więcej o...
MCINTOSH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer