25 Styczeń 2019

Magnat TRANSPULS 1500

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: Q21

W salonie Q21 pojawiły się właśnie kolumny głośnikowe Transpuls 1500 marki Magnat. Ich projekt to bezpośredni ukłon w stronę staroszkolnego myślenia o zestawach głośnikowych z drugiej połowy XX wieku.

Model Transpuls 1500 jest wyposażony w klasyczne komponenty, ale – co istotne – opracowany przy użyciu nowoczesnych narzędzi programistycznych. Warto zwrócić uwagę między innymi na pzetwornik niskotonowy: to aż 38 cm konstrukcja. Jak słusznie zauważa Q21, „nie tylko jednak średnica głośnika decyduje o sile basu i dynamice, dla najlepszego funkcjonowania wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana”.

Głośnik niskotonowy działa w specjalnej obudowie bass-reflex (CRA). Wymiarowanie portu bass-reflex zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety tego rozwiązania i zamkniętej obudowy. Wynikiem tego – jak deklarują przedstawiciele pabianickiego salonu – „jest bardziej precyzyjny, głębszy i wydajny bas”.

Kolejną specjalną cechą Transpuls 1500 jest głośnik wysokotonowy. Podobnie jak w przypadku wielu głośników studyjnych, zakres ten jest obsługiwany przez głośnik tubowy. Nie jest to jednak prosty głośnik; wykorzystano w tym projekcie dwa przetworniki w jednej tubie, co skutkować ma „wyższą skutecznością i możliwością zagrania swobodniejszym, czystszym dźwiękiem”.

W oficjalnej informacji podesłanej przez Q21 można również przeczytać: „Wytrzymała i sztywna obudowa z MDF w wykończeniu ciemnego drewna zapewnia optymalne akustyczne warunki. W połączeniu z solidną, zdejmowaną osłoną z tkaniny i elegancką metalową tabliczką z logo, Transpuls 1500 emanuje urokiem najwyższej klasy konstrukcji. Wysoka skuteczność i łagodna krzywa impedancji sprawia, że Transpuls nadaje się do bardzo szerokiej gamy wzmacniaczy. Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny wzmacniacz impulsowy, klasyczny wzmacniacz tranzystorowy, czy też konstrukcja lampowa, doświadczysz prawdziwego charakteru muzyki granej na żywo z tych wyjątkowych kolumn”.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer