12 Kwiecień 2018

MAG-LEV AUDIO

GRAMOFON

Źródło: Q21

W salonie Q21 pojawił się gramfon Mag-Lev Audio. Jego cechą szczególną jest lewitujący talerz. Za projekt ten odpowiada studio projektowe Desnahemisfera oraz firma Topsol, znana przede wszystkim z rozwijania zaawansowanej technologii solarnej.

Układ napędowy jest zupełnie inny od wszystkich dostępnych propozycji na rynku. Nie znajdziemy tu łożysk, pasków oraz innych elementów ciernych; całość oparto na założeniu, by jak najbardziej zmniejszyć współczynnik tarcia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej i opatentowanej technologii osiągnięto nie tylko lewitację magnetyczną, ale również niezwykle precyzyjne obroty talerza. Jest to możliwe dzięki autorskiemu oprogramowaniu do regulacji czujników.

Talerz w momencie, w którym nie pracuje, opiera się o automatyczne nóżki, które chowają się do wnętrza plinty kiedy użytkownik zaczyna używać gramofonu. Po skończonym odsłuchu i podniesieniu ramienia, nóżki natychmiast wysuną się, podpierając talerz i pozwalając bezpiecznie wyłączyć urządzenie. Co więcej, w momencie zaniku napięcia z sieci urządzeniu nie stanie się nic złego. W gramofonie zastosowano bowiem system UPS; to rozwiązanie pozwala zachować odpowiednią ilość energii potrzebnej do bezpiecznego podniesienia ramienia i zabezpieczenia talerza przez automatyczne nóżki.

Gramofon jest półautomatyczny, co oznacza, że podnosi ramię po zakończeniu odtwarzania. Ta funkcja chronić ma płyty przed zarysowaniem i – jednocześnie – zwiększyć żywotność wkładki. Salon Q21 zwraca uwagę na interesujący wygkląd gramfonu Mag-Lev Audio. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, „dyskretne, bursztynowe podświetlenie nadaje gramofonowi elegancki, nieco futurystyczny charakter i dodatkowo podkreśla wizualny efekt lewitacji”.

Premierowe prezentacje gramofonu odbywają się w salnie Q21. Urządzenie będzie obecnie dostępne jedynie tam. Opiekunem produktu jest Michał Chmielecki, z którym można skontaktować się pod tymi numerami telefonicznymi: 605 789 290 lub (42) 213 01 66. Salon Q21 zlokalizowany jest przy ul. Reymonta 12 w Pabianicach.



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer