28 Listopad 2019

LINN w Top Hi-Fi & Video Design

Firma Linn dostępna będzie w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design

Źródło: TOP HI-FI & VIDEO DESIGN

Produkty firmy Linn już od wielu lat uchodzą za synonim doskonałej jakości dźwięku. To efekt wyjątkowego doświadczenia projektantów, którzy wykorzystują m.in. wiedzę zdobytą podczas nagrywania muzyki we własnym studiu nagraniowym. Teraz te unikatowe konstrukcje dostępne są w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Od blisko 50 lat Linn jest synonimem pięknego dźwięku. Już na początku działalności tej rodzinnej firmy jej założyciel, Ivor Tiefenbrun, za cel postawił sobie stworzenie całego łańcucha audio. Aby go osiągnąć firma nie tylko zaczęła projektować urządzenia – od źródeł aż do kolumn głośnikowych – lecz także założyła własne studio nagraniowe. Teraz efekty niemal pół wieku rozwoju można poznać i kupić w każdym z salonów sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Kierunek, w którym będzie podążała firma, wyznaczył już pierwszy model, ikoniczny gramofon Sondek LP12. Z czasem gama produktowa Linn poszerzyła się o kolumny głośnikowe, wzmacniacze mocy, wzmacniacze zintegrowane, odtwarzacze CD i przetworniki cyfrowo-analogowe, a także akcesoria, m.in. kable głośnikowe i interkonekty.

Ogromną zaletą urządzeń Linn jest to, że pozwalają one cieszyć się najlepszym możliwym dźwiękiem nawet wiele lat po ich zakupie. To zasługa ich modułowej konstrukcji oraz oprogramowania, które można aktualizować. Modułowa budowa obejmuje nawet taki sprzęt jak gramofony.

Potwierdzeniem nieustannego dążenia do uzyskania najwyższej możliwej jakości dźwięku jest fakt, że Linn jako pierwszy wśród czołowych producentów urządzeń audio całkowicie usunął ze swojej oferty odtwarzacze CD. W podjęciu tej decyzji pomógł odtwarzacz plików audio (serwer) Klimax DS, opracowany z myślą o odtwarzaniu plików w studyjnej jakości.

Wprowadzanie produktów marki Linn do sieci Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęło się od trzech salonów, w Katowicach (ul. Warszawska 34), Sopocie (al. Niepodległości ) i Warszawie (ul. Andersa 12), gdzie można bliżej poznać i przetestować urządzenia tej brytyjskiej ikony. Gama produktowa oraz dostępność w kolejnych salonach będzie sukcesywnie rozwijana.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer