30 Grudzień 2020

LessLoss Firewall 640X

Nowe filtry napięcia zasilającego AC

Źródło: LessLoss

→ FILTRY EMI/RFI

Firma LessLoss ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji filtru o nazwie Firewall 640X.

Firewall to moduły zmniejszające zakłócenia elektromagnetyczne do poziomu, na który można liczyć w tradycyjnych rozwiązaniach opartych na kondensatorach i cewkach. Rozwiązanie to bazuje na układzie DFPC (Dynamic Filtering Power Cable) firmy LessLoss, w którym nie zastosowano żadnych elementów pasynych (cewki, kondensatory itp.).

Jak czytamy w materiałach prasowych, techniki użyte do stworzenia Firewall for Loudspeakers są daleko zaawansowane od tych, które znajdziemy w modelu 64X w wersji do zasilania. I dalej:

Sięgamy po tę samą zaawansowaną technologię i stosujemy ją w Firewall 64X, aby uzyskać nowy Firewall 640X. Zapora jest teraz bardziej precyzyjna. Lepsza precyzja budowy ma bezpośredni wpływ na poprawę wyników. To nie jest mała zmiana, a głęboka przemiana.


LessLoss Firewall 640X (1)


Co ważne, jak deklaruje producent, cena nowej wersji filtra się nie zmieni. Nowością w 640X jest proces o nazwie Entropic we wszystkich etapach budowy, co skutkuje nie tylko „lepszą jakością dźwięku, ale także przyspieszonym czasem wygrzewania. Cena 64X wynosiła 654 USD. Nowy firewall typu Plug-and-Play 640X będzie również wyceniony na 654 USD.

www.lessloss.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer