14 Wrzesień 2021

LessLoss Bindbreaker

Louis Motek prezentuje nowe podstawki pod nóżki antywibracyjne swojej produkcji

Źródło: LessLoss

→ NÓŻKI ANTYWIBRACYJNE

Louis Motek, założyciel i własciciel firmy LessLoss poinformował o stworzeniu nowej bazy pod nóżki antywibracyjne. Są one kompatybilne z nóżkami Bindbreakers, tak więc zamiast wysyłać firmie produkt do apgrejdu, wystarczy dokupić nową bazę i ją wymienić. W nowej podstawie wykonano wgłębienia, które są maja ten sam wzór, co wypukłości pochłaniające wibracje w nóżkach Bindbreaker.


LessLoss-Bindbreaker_FON4975-tvarkytas-16bit


Poprzednia wersja płyty bazowej miała płaską powierzchnię, na której spoczywała matryca z wypukłościami. Jak informuje producent, korzyści płynące z nowej wersji są dwojakie: po pierwsze, znacznie zwiększyła się powierzchnia kontaktu górnej części stopy z podstawą. Oznacza to, że jeszcze więcej metalu jest bezpośrednio połączone z drewnem, co zapewnia lepszą absorpcję mikrowibracji. Po drugie, rozwiązanie to stwarza warunki, które uniemożliwiają „ślizganie się” w wyniku mikrowibracji osiowych pomiędzy główną częścią stopy powyżej a samą płytą podstawy.


Fonografika


Możesz to łatwo wyczuć ręcznie, gdy połączysz ze sobą dwie części – mówi szef LessLoss. Trzymając razem główną część stopy w jednej ręce i nową płytkę podstawy z wgłębieniami w drugiej, okaże się, że po prostu niemożliwe jest obrócenie ich względem osi. To dodatkowe tarcie, które uniemożliwia jakiekolwiek skręcanie, oznacza, że ​​znacznie więcej istniejących wibracji osiowych zostanie ograniczonych do luźnej górnej części stopy. Te mikrowibracje zamieniane są w ciepło przez mechanizm wewnątrz sześciokątnej nasadki.

Należy pamiętać, że wraz z nową wersją stopki Bindbreaker wprowadzono tylko dwie zmiany:

(1) Kolor nie jest już ciemnoszary, ale zamiast tego używany jest ciemnobrązowy pigment. Służy to jedynie wyraźnemu odróżnieniu nowej stopy od starszej wersji. Ta zmiana nie ma żadnego wpływu na dźwięk.

(2) Płyta podstawy ma teraz nowe wgłębienia, podczas gdy starsza płyta podstawy ich nie miała i była wykonana z odmiany dębu.


LessLoss Bindbreaker (1)


Cena i dostępność

Pojedyncza nóżka antywibracyjna Bindbreaker wraz z podkładką kosztuje 224 USD, a nowa baza 86 USD – cena ta zawiera już koszty wysyłki na całym świecie. Przy zakupie większej liczby podstawek producent oferuje rabaty, do 10% zniżki. Nóżki i podstawki i dostępne są bezpośrednio u producenta – TUTAJ.

LessLoss.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
LESSLOSS

Więcej o...
NÓŻKI ANTYWIBRACYJNE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer