12 Lipiec 2017

Kruger&Matz PATH

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: LECHPOL

Firma Kruger&Matz wprowadziła do sprzedaży nowe kolumny głośnikowe z topowej linii Path. Jak deklaruje sam producent, „to zdecydowanie najbardziej zaawansowany produkt, który sprosta wymaganiom audiowizualnym bardziej wymagających użytkowników”. Flagowiec można nabyć w zestawie składającym się tylko dwóch kolumn przednich, bądź rozbudowanym o dwie kolumny tylne i jedną centralną. Dla osób liczących na większą dawkę basu, Kruger&Matz oferuje dodatkowo aktywny subwoofer.   

Podstawowym elementem zestawu są dwie kolumny podłogowe, stanowiące trójdrożną konstrukcję w układzie typu bass-reflex o mocy maksymalnej 120 W. Zostały one wyposażone w cztery przetworniki odtwarzające dźwięki w zakresie 46 – 20 000 Hz. Za przetwarzanie najniższych tonów odpowiedzialne są dwa 5,5-calowe woofery; ich uzupełnieniem są 5,5-calowy głośnik średniotonowy oraz 1-calowy tweeter.

Jak podaje firma, „dla osób chcących uzyskać efekt dźwięku przestrzennego bądź potrzebujących nagłośnić większe pomieszczenie” Kruger&Matz oferuje zestaw 5.0, który zawiera dodatkowo dwie kolumny tylne oraz kolumnę centralną. Dwudrożnie satelity posiadają dwa przetworniki (5,5-calowy moduł nisko-średniotonowy oraz 1‑calowy tweeter) i odtworzą dźwięki z zakresu  70 – 20 000 Hz. Ostatnim elementem zestawu jest jednostka centralna, o mocy maksymalnej 70 W. Została ona wyposażona w trzy głośniki: dwa 5,5‑calowe nisko-średniotonowe oraz 1-calowy wysokotonowy. Podobnie jak jednostki tylne, charakteryzuje się ona dwudrożną konstrukcją typu bass‑reflex.

Zestaw kolumn Path można rozbudować o subwoofer, dzięki któremu basowe dźwięki mają być „jeszcze bardziej soczyste i energiczne”. Wszystko za sprawą wyposażonego w sztywną celulozową membranę 12‑calowego głośnika napędzanego wzmacniaczem klasy AB osiągającym moc wyjściową 300 W.

Kolumny Path mają także zaskakują designem. Są pierwszym tego typu zestawem w ofercie Kruger&Matz, w którym zrezygnowano z fornirowanego drewna. Obudowa została pokryta czarnym lakierem, co w połączeniu z prostą, nienachalną konstrukcją ma sprawić, iż „kolumny idealnie wkomponują się w każdy rodzaj wnętrz”, jak deklaruje polski producent.

„Path to zwieńczenie moich marzeń o posiadaniu w ofercie Kruger&Matz kolumn, które pod względem zarówno jakości dźwięku jak i designu mogą śmiało i bez żadnych kompleksów konkurować z topowymi i uznanymi od lat zachodnimi markami domowego sprzętu audio. Naszym celem jeżeli chodzi o charakterystykę było ciepłe i przyjemne brzmienie, które ma wypełniać domową przestrzeń. Projektowaliśmy ten produkt pamiętając o tym, iż duże kolumny to również element wystroju naszego salonu lub pokoju odsłuchowego. Duży nacisk więc położyliśmy na dobraniu ciekawej, nieoczywistej stylistyki, która nie zakłóciłaby jakości brzmienia. Mogę dziś  z dumą stwierdzić, że spełniliśmy nasze założenia i dorobiliśmy się w Kruger&Matz produktu klasy światowej w swoim segmencie cenowym. Oferowanie konsumentom tak dobrych produktów to wyjątkowa przyjemność i satysfakcja” – mówi Michał Leszek, twórca marki Kruger&Matz.

Opisane wyżej produkty z serii Path są dostępne w oficjalnym sklepie marki oraz w sieci salonów LPelektronik. Ceny topowej linii kolumn Kruger&Matz prezentują się następująco:

Zestaw 2.0 – 3999 zł
Zestaw 5.0 – 4999 zł
Subwoofer – 1699 złWięcej o...
KRUGER&MATZ

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer