Klipsch HERITAGE | HighFidelity News


28 Luty 2017

Klipsch HERITAGE

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: EIC

Amerykańska firma Klipsch wprowadza do swojej oferty trzy konstrukcje bezprzewodowe z serii Heritage. Nieco oldschoolowy wygląd urządzeń – nawiązujący do lat 50., czyli do początków funkcjonowania firmy Klipsch na rynku audio – koresponduje z zastosowaniem najnowszych rozwiązań bezprzewodowych, a w modelu The Three nawet z wykorzystaniem innowacyjnej technologii DTS Play-Fi.

W modelu The One, wykończonym naturalnym fornirem i ozdobionym miedzianymi regulatorami, zastosowano wzmacniacze o łącznej mocy 30 W (50 W moc szczytowa) i obudowę zamkniętą. Dwa głośniki pełnopasmowe o średnicy 57 mm wspomagane są głośnikiem niskotonowym o średnicy 114 mm. Mimo niewielkich gabarytów zewnętrznych głośnik dysponuje bardzo szerokim pasmem przenoszenia, mieszczącym się między 56 a 20 000 Hz przy spadku na krańcach zaledwie o 3 dB. The One współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth i posiada wejście analogowe realizowane przy użyciu łącza miniplug 3,5 mm.

Większy i mocniejszy model The Three wyposażony został w algorytm DTS Play-Fi, najnowszej bezprzewodowej formy komunikowania się między urządzeniami. Wystarczy ściągnąć na smartfon, tablet czy PC darmową aplikację, by cieszyć się muzyką reprodukowaną przez The Three w dowolnym miejscu mieszkania czy domu, w którym dostępna jest sieć Wi-Fi. Co istotne, w bezprzewodowej sieci multiroom mogą współpracować urządzenia wyposażone w DTS Play-Fi pochodzące od różnych producentów.

Za jakość dźwięku odpowiedzialny jest rozbudowany system akustyczny składający się z trzech wzmacniaczy o łącznej mocy ciągłej wynoszącej 60 W oraz trzech głośników i dwóch membran biernych. Za przetwarzanie sygnału elektrycznego w akustyczny odpowiedzialne są dwa głośniki pełnopasmowe o średnicy 57 mm i głośnik niskotonowy (133,4 mm) wyposażony w długą cewkę co umożliwia mu swobodną pracę z bardzo dużymi wychyleniami membrany. Wspierają go, w reprodukcji basu, dwie membrany bierne o średnicy 133,4 mm. System zaczyna pracować od 45 Hz, a górny zakres reprodukowanych dźwięków sięga 20 000 Hz (przy spadku -3 dB). Głośnik pozwala uzyskać dźwięk o natężeniu aż 106 dB z odległości 0,5 m.

Model Klipsch The Three wyposażony jest w wejścia analogowe (RCA i miniplug 3,5mm), gramofonowe (RCA) oraz port USB typ „B” (dekodowanie plików do 24 bitów/192 kHz), można mu także dostarczyć pliki muzyczne wykorzystując w tym celu bezprzewodową technologię Bluetooth. Urządzenie wyposażone jest ponadto w pilota zdalnego sterowania. Głośnik wykończony jest naturalnym fornirem w dwóch wybarwieniach: Walnut oraz Ebony.

Trzecia konstrukcja, już dwukolumnowa, to model The Siexes, który może zastąpić rozbudowany tradycyjny wzmacniacz połączony z parą wysokosprawnych monitorów. Na jego pokładzie znalazło się miejsce na port USB typu „B” i wejście optyczne, a także moduł Bluetooth. Miłośnicy analogowego brzmienia mogą skorzystać z wejścia Phono i połączyć aktywne kolumny bezpośrednio z gramofonem. Dostępne jest także wyjście subwooferowe.

W największym Klipschu pracują tytanowe, calowe kopułki wysokotonowe i zdolne do dużych wychyleń niskośredniotonowce o średnicy membrany 165 mm. Do zasilania zestawów głośników wykorzystano wzmacniacz o mocy ciągłej 2 x 100 W, co pozwala wykrzesać z kolumn aż 106 dB w odległości 1 m. Pasmo przenoszenia wynosi 40 – 20 000 Hz przy spadku zaledwie 3 dB. Obie kolumny wykończone są naturalnym fornirem, a w jednej z nich wbudowany jest dwukanałowy wzmacniacz i ta też może pochwalić się eleganckimi miedzianymi manipulatorami. Głośniki wykończone są naturalnym fornirem w dwóch wybarwieniach: Walnut i Ebony.Więcej o...
KLIPSCH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer