Klipsch HERESY III | HighFidelity News


30 Lipiec 2017

Klipsch HERESY III

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: Q21

W salonie Q21 pojawiły się kolumny Heresy III marki Klipsch. Model ten nawiązuje pod względem wizualnym do propozycji z lat 70. ubiegłego wieku.

Heresy III należą do serii Heritage, czyli najwyższej w ofercie Klipscha, do której przynależą również referencyjne modele Klipschorn czy La Scala II. Do budowy Heresy III użyto płyt MDF pokrytych naturalnym fornirem (z których zrobiono boczne ścianki) oraz sklejkę brzozową do wykonania ścianek przedniej i tylnej. Skrzynie są konstrukcją zamkniętą, nie posiadają również wewnętrznych wzmocnień. Co więcej, obudowa jest wykonana w ten sposób, by zachowywać się jak kolejny element akustyczny – powinna grać, zachowując się jak pudło rezonansowe.

Przetworniki będące sercem modelu Heresy III to 2,54 cm kopułka wysokotonowa K-107-TI umieszczona w tubie Tractrix Horn; 4,45 cm głośnik średniotonowy K-53-TI umieszczony w tubie Exponential Horn; 12-calowy głośnik niskotonowy K-28-E. Pasmo przenoszenia kolumn operuje w zakresie 58 – 20 000 Hz (+/-3 dB), a efektywność sięga 99 dB. Maksymalne ciśnienie akustyczne to z kolei 116 dB. Wysoka skuteczność paczek pozwala na podłączenie ich do najbardziej egzotycznych wzmacniaczy lampowych, zarówno tych sprzed lat (pracujących w konfiguracji single-ended), jak i najnowszych konstrukcji. Jak deklaruje Q21, kolumny są niezwykle łatwe do wysterowania.

Z pełną specyfikacją techniczną kolumn Klipsch Heresy III można zapoznać się TUTAJ. Salon Q21 zlokalizowany jest przy ul. Reymonta 12 w Pabianicach.Więcej o...
KLIPSCH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer