Klipsch GROOVE | HighFidelity News


09 Marzec 2016

Klipsch GROOVE

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: EIC

Firma Klipsch poszerzyła swoją ofertę o niewielki bezprzewodowy głośnik Bluetooth – model Groove. Zdaniem firmy EIC, polskiego dystrybutora marki, „mimo skromnych gabarytów potrafi, dzięki dwóm radiatorom pasywnym, odtworzyć ukochane utwory z wielką mocą i dynamiką”.

Zainstalowany wzmacniacz o mocy 10 W i aluminiowy głośnik o średnicy 75 mm – wsparty dwoma membranami biernymi i procesorem DSP – gwarantować ma „dynamiczny dźwięk bez względu na poziom głośności”. Groove potrafi odbierać sygnał bezprzewodowo, wykorzystując do tego celu technologię Bluetooth; z łatwością można go więc połączyć ze smartfonem, tabletem czy laptopem. Dzięki sporemu akumulatorowi jest on w stanie pracować nawet przez osiem godzin. Jak dodaje dystrybutor, model Groove spełnia normy odporności na wilgoć IPX4 i bez trudu poradzi sobie z trudami słuchania w trasie.

Głośnik Bluetooth Klpisch Groove jest już dostępny w sprzedaży. W zestawie, prócz samego urządzenia, znaleźć można zasilacz AC oraz kabel micro USB, który jest niezbędny do ładowania. Firma EIC nie podała ceny detalicznej produktu.

Specyfikacja techniczna:

Zasilanie: 5 V/1 A
Pasmo przenoszenia: 65 Hz – 22 kHz +/- 3 dB
Głośniki: 75 mm aluminiowy, pełnopasmowy, dwa pasywne radiatory po bokach obudowy
Maksymalny poziom ciśnienie akustycznego: 97 dB (0,5 m)
Wejścia: mini-jack 3,5 mm
Maksymalny czas pracy: 8 godzin
Rodzaj akumulatora: Litowy 2200 mAh
Wymiary (W x S x G): 116 x 140 x 65 mm
Waga: 0,77 kgWięcej o...
KLIPSCH

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer