11 Wrzesień 2018

KEF R

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: Q21

W salonie Q21 znalazły się nowe kolumny głośnikowe marki KEF z serii R. Linia ta oferuje możliwość wyboru pomiędzy trzema kolumnami podłogowymi, kolumnami podstawkowymi oraz towarzyszącymi im modelami do kina domowego. Jak deklarują pracownicy salonu, „każda z kolumn oferuje najlepszy dźwięk, jaki KEF kiedykolwiek dostarczył w tej kategorii cenowej, niezależnie od wymiarów pomieszczenia lub konfiguracji systemu”.

Wszystkie modele wchodzące w skład rodziny R (a więc trzy podłogówki: R11, R7 i R5; monitory R3, głośnik centralny R2C oraz kolumny efektowe R8A) wykorzystują podobne technologie w celu uzyskania wysokiej jakości brzmienia. Mowa tu między innymi o bardzo dobrze znanym wszystkim wielbicielom KEF-a rozwiązania Uni-Q (w tym wypadku: 12. generacji) czy metodzie Shadow Flare, która polega na redukcji szkodliwych dyfrakcji powstających w obudowie, które mają negatywny wpływ na wysokie częstotliwości.

W oficjalnej informacji prasowej salon Q21 zwraca ponadto uwagę na specjalne maskownice z mikrofibry, które – jak czytamy – mają nie mieć wpływu na dźwięk wydobywający się z głośników. Wszystkie kratki są ręcznie robione i ściskane pod ciśnieniem podgrzanym z 13 warstw materiału kompozytowego, a ich krawędzie są wypolerowane w podobny sposób jak w przypadku delikatnych wyrobów skórzanych. Ogólny efekt pracownicy salonu oceniają jako „niemal zamszowy”. Warto dodać, iż kolor maskownic jest odpowiedni do wyglądu wybranej przez nas obudowy: szary dla białej obudowy, brązowy dla orzecha i czarny dla czerni.

Z pełną ofertą kolumn głośnikowych KEF-a z serii R można zapoznać się poniżej:

KEF R11
KEF R7
KEF R5
KEF R3
KEF R2C
KEF R8AWięcej o...
KEF

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer