01 Lipiec 2020

JOHNNY CASH „I Walk The Line” | reedycja

Już niedługo nowe wydanie płyty Johnny’ego Casha na SACD i dwóch krążkach LP 45 rpm

Źródło: Mobile Fidelity

Album z 1964 roku zawiera utwory Big River, Understand Your Man i inne przeboje Johnny’ego Casha: na I Walk The Line uchwycono kultowego piosenkarza u szczytu jego kariery. Dostajemy jego wyjątkową reedycję Mobile Fidelity.

Limitowana edycja, numerowane 3000 kopii

Dwa krążki LP 180 g 45 RPM

Mastering z oryginalnych taśm monofonicznych

Ttłoczenie w RTI

Płyta SACD

Nagranie monofoniczne w jego pełnej glorii

Pierwotnie wydany w 1964 roku przez wytwórnię Columbia Records album, wyprodukowany przez kolegę z Country Music Hall of Fame, Dona Law, zawiera kilka utworów nagranych wczesniej dla Sun Records – w tym tytułowy utwór „Hey Porter” i „ Big River ”- jak również kilka nowych piosenek.  I Walk The Line ugruntował pozycję piosenkarza jako czołowego artysty epoki. Rzeczywiście, jak napisano w oryginalnym eseju na okładce płyty „pokazuje ona Johnny’ego Casha, znanego gawędziarza, który jest twórczy i gra najlepiej w swojej karierze”.

Teraz, po raz pierwszy od ponad pięciu dekad, możemy doświadczyć tego w prawdziwym mono dzięki reedycji Mobile Fidelity. materiał pochodzi z oryginalnych taśm monofonicznych, a tłoczenie wykonano w RTI – nakład LP jest ograniczony do 3000 numerowanych kopii. Dostajemy z nim niepowtarzalny baryton człowieka w czerni, z klarownością, bezpośredniością i realizmem.

| Materiał

 1. I Walk The Line
 2. Bad News
 3. Folsom Prison Blues
 4. Give My Love To Rose
 5. Hey Porter
 6. I Still Miss Someone
 7. Understand Your Man
 8. Wreck Of The Old 97
 9. Still In Town
 10. Big River
 11. Goodbye Little Darlin’ Goodbye
 12. Troublesome Waters

Płytę można zamawiać jeszcze przed premierą na stronie internetowej elusivedisc.com.

www.mofi.com

Tekst: mat. prasowe

Fot.: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer