18 Listopad 2020

Johann Sebastian Bach „PARTITAS PART 1” | TACET

Najnowsza interpretacja „Partit” J.S. Bacha

Źródło: TACET Musikproduktion

Johann Sebastian Bach

Partitas Part 1 BWV 825, 826, 830

wyk. Evgeni Koroliov, fortepian

„The Koroliov Series Vol. XXIII”

Nośnik: 2 x COMPACT DISC (łączny czas: 81:55)


Jednym cykl utworów klawiszowych Johanna Sebastiana Bacha, którego Evgeni Koroliov – artysta nagrywający dla wytwórni TACET, jeszcze nie nagrał, są Partity.

Dostępny jest już jednak podwójny album z BWV 825, 826 i 830. Ponieważ interpretacja Koroliova jest niespieszna, nie mieszczą się one na jednej płycie, a na dwóch. Jak to często bywa w przypadku wytwórni TACET, płacimy za jedną płytę, ale dostajemy dwie.

Kompozytorzy tacy jak Ligeti i Kurtág, podobnie jak wielu recenzentów z całego świata, chwalili Koroliova za jego interpretacje Bacha. W czasach, w których wielu z nas musi żyć w izolacji, oddzielonych od rodziny i przyjaciół, warto zwrócić uwagę na tę muzykę, ponieważ orzeźwia duszę. Żadnego walenia po klawiaturze, żadnego dramatu; zamiast tego refleksja i zanurzenie się w pięknie detalu i całości. Za pośrednictwem Koroliova wchodzimy w intymny dialog z Bachem i całkowicie zatapiamy się w interakcji między tymi dwoma artystami. Nie ma lepszego sposobu na spędzenie czasu, tym bardziej, że realizacja albumu stoi na najwyższym poziomie, to kolejny audiofilski klasyk.

www.tacet.de

Tekst i zdjęcia: mat. firmoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer