09 Październik 2017

Jazzboy – nowości wydawnicze (październik 2017)

MUZYKA

Źródło: JAZZBOY

Już 3 listopada tego roku nakładem wytwórni Jazzboy ukaże się nowy album Korteza – Mój dom. Krążek ten jest promowany przez utwór Dobry moment.

Mój dom jest drugą płytą, pod którą podpisał się Łukasz Federkiewicz, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Kortez. Jego fonograficzny debiut, zatytułowany Bumerang, okazał się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym. Na potwierdzenie tego pierwszego wystarczy przeczytać kilka losowo wybranych recenzji Bumerangu; to drugie udowadnia wysoka sprzedaż krążka, który w Polsce rozszedł się w liczbie 90 000 egzemplarzy.

Najnowsze dzieło Korteza zapowiada się równie ciekawie. To – jak deklaruje wytwórnia Jazzboy – „obrazowa, osadzona w czterech ścianach i dziewięciu aktach historia rozpadu związku”. Płytę tworzyli ludzie z najbliższego otoczenia artysty. Praca nad nią zajęła 18 miesięcy. Producentem, podobnie jak wypadku Bumerangu, był Olek Świerkot. Większość partii instrumentalnych Kortez nagrał z kolegami ze swojego zespołu (Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski). Za teksty odpowiedzialna była Agata Trafalska, której pomogli: Roman Szczepanek, Mateusz Dopieralski (Bitamina) i Maks Kucharski (były współlokator Korteza z duetu Max Fiszer).

Dobry moment to najnowszy singiel promujący zbliżające się wydawnictwo Korteza. Już dzień po premierze towarzyszący mu teledysk trafił do grona najpopularniejszych filmów na polskim YouTube. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiedzialna jest Agata Trafalska, z kolei montażem zajęła się Ola Przytuła. Z całością można już zapoznać się TUTAJ. Warto również dodać, iż Kortez rusza w trasę koncertową, w trakcie której będzie promował nowy materiał. Wspólnie z zespołem odwiedzi około 30. miejscowości.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer