21 Maj 2020

iFi | iPhono3 Black Label

Już jutro oficjalna premiera nowego przedwzmacniacza gramofonowego iFi

Źródło: iFi AUDIO

Miłośnicy muzyki z całego świata wracają do winylu, dlatego zapotrzebowanie na wysokiej jakości gramofony znacznie wzrosło. Zwiększyło to zapotrzebowanie na wysokiej jakości przedwzmacniacze gramofonowe, dzięki którym można w pełni wykorzystać cudownie naturalny i wciągający dźwięk, który jest oferowany przez płyty winylowe.

Z konieczności każdy gramofon musi być połączony z przedwzmacniaczem gramofonowym, który wzmacnia niski sygnał wyjściowy z wkładki gramofonowej do poziomu liniowego. Niektóre zintegrowane wzmacniacze i przedwzmacniacze mają wbudowane stopnie gramofonowe, ale różnią się one jakością i nigdy nie są tak dobre, jak dobrze zaprojektowany zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy umieszczony w ścieżce sygnału między gramofonem a wejściem liniowym we wzmacniaczu. Dla poważnych użytkowników gramofonów osobny przedwzmacniacz gramofonowy jest po prostu konieczny.

Kilka lat rozwoju i zastosowanie technologii z, kosztującego 12 000 funtów brytyjskich, przedwzmacniacza gramofonowego PH-77 siostrzanej firmy AMR sprawiły, że nowy flagowy przedwzmacniacz gramofonowy iFi iPhono3 Black Label – zadowoli najbardziej wymagających miłośników winylu. Konfigurowalny przez użytkownika tak, aby pasował do każdej wkładki MC i MM, zapewnia – jak czytamy w materiałach prasowych –  wysoką jakość dźwięku i wszechstronność.

Kluczowe cechy

 • Pracująca w klasie A sekcja TubeState firmy iFi i konstrukcja bez kondensatorów sprzęgających w torze (Direct Drive Servoless)
 • Szeroki zakres ustawień – krzywe wzmocnienia, obciążenia i korekcji – w celu precyzyjnego dopasowania do podłączonej wkładki gramofonowej i odtwarzanego nagrania
 • Ultraniskie zniekształcenia i wiodący w swojej klasie zakres dynamiki
 • Supercichy szum tła – to jeden z „najcichszych” stopni gramofonowych w dowolnej cenie, co pozwala usłyszeć każdy szczegół
 • Wysokie wzmocnienie 72 dB stawia go na równi z wysokiej klasy przedwzmacniaczami gramofonowymi za dwukrotność jego ceny

Podzespoły

Do budowy iPhono3 Black Label iFi wykorzystało komponenty o bezkompromisowej jakości, na przykład:

 • Wzmacniacze operacyjne Burr-Brown SoundPlus, uzupełnione kondensatorami Panasonic ECPU, zapewniają znikomo niskie zniekształcenia i doskonały zakres dynamiki.
 • Dopasowana komputerowo para płaskich tranzystorów bipolarnych o dużym wzmocnieniu obniża szum wyjściowy.
 • Cztery kondensatory Nichicon 470 μF/6,3 V zapewniają niższą ESR (ekwiwalentną rezystancję szeregową) oraz poprawiają szybkość i zejście basu.
 • Osiem kondensatorów Panasonic OS-CON o łącznej pojemności 14 800 μF zapewnia niską ESR, doskonałą redukcję szumów i wzorowe charakterystyki przenoszenia.
 • Liczne kondensatory typu TDK C0G – mają one mniejszy dryf termiczny i zniekształcenia niż kondensatory poliestrowe.
 • Dwa kondensatory Elna Silmic II w zasilaniu – wykorzystują one papier z włókien jedwabiu jako barierę izolacyjną, co powoduje zmniejszenie zniekształceń nieparzystych i redukcję mikrofonowania.
 • Liczne rezystory cienkowarstwowe Vishay MELF, zapewniające znacznie zmniejszone zniekształcenia w porównaniu do standardowych rezystorów montowanych powierzchniowo.

iPhono3 Black Label jest dostarczany z 15 V, nowym zasilaczem iPower X AC/DC o bardzo niskim poziomie szumów (99 GBP przy zakupie osobno).

Cena: 999 GBP (1099 EUR, 999 USD).

ifi-audio.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer