08 Luty 2021

iFi Audio ZEN DAC Signature

iFi Audio proponuje udoskonalone wersję przetwornika ZEN DAC dopiskiem ‘SIGNATURE’

Źródło: iFi Audio

PRZETWORNIK CYFROWO-ANALOGOWY

iFi Audio poprawiła przetwornik cyfrowo-analogowy ZEN DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy ZEN CAN – teraz dostępne są one w wersjach ‘SIGNATURE’.

Początkowo produkty te były produkowane w ograniczonej liczbie i były sprzedawane wyłącznie przez witrynę internetową Drop.com z siedzibą w USA; teraz, gdy ta limitowana seria została sprzedana, iFi jest gotowe do zwiększenia produkcji i wprowadzenia tych specjalnych edycji do sprzedaży na całym świecie.

iFi Audio ZEN DAC Signature High Fidelity News (1)

Oba modele mają nową kolorystykę, a ich aluminiowe obudowy o wymiarach 158x35x100 mm wykończone są w głębokim odcieniu Space Blue – kolorze używanym przez iFi do odróżnienia specjalnych edycji Signature – zamiast szarego wykończenia zwykłych urządzeń z serii ZEN. Całość uzupełniają ciemnoszare panele przednie i tylne (srebrne w wersjach standardowych) oraz niebieskie elementy sterujące.

W porównaniu ze „zwykłym” przetwornikiem cyfrowo-analogowym ZEN, wersja Signature to wyspecjalizowany, purystyczny projekt. Bez wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego jego jedynym celem jest zasilanie zewnętrznego wzmacniacza, niezależnie od tego, czy będzie to wzmacniacz słuchawkowy, czy wzmacniacz i głośniki. To uproszczenie obwodów zapewnia możliwość ulepszenia ścieżki sygnału i krytycznych komponentów w jej obrębie; podczas gdy istniejący przetwornik cyfrowo-analogowy ZEN wprowadził zalety w pełni zbalansowanego układu scalonego w wyjątkowo niskiej cenie, wersja Signature dodatkowo podnosi poprzeczkę dzięki ulepszonej, prawdziwie różnicowej, zbalansowanej topologii.

iFi Audio ZEN DAC Signature High Fidelity News (2)

W montowanych powierzchniowo układach zostały zastosowane kondensatory Panasonic OS-CON i Elna Silmic II, a sam obwód audio został dopracowany w celu zapewnienia krótkich, bezpośrednich ścieżek sygnału. ZEN DAC Signature zachowuje architekturę True Native DAC, zapewniając konwersję bit-perfect zarówno dla sygnału PCM (do 32 bitów/384 kHz), jak i natywnego DSD (do DSD256) i DXD oraz MQA. Częstotliwość próbkowania przychodzących danych audio jest wskazywana przez wielokolorową diodę LED umieszczoną za aluminiową regulacją głośności.

Zaprogramowany przez iFi układ XMOS, który przetwarza dane odbierane na wejściu USB oraz eliminujące jitter, audiofilskie oscylatory, przyczyniają się do wzorowej obsługi cyfrowych sygnałów audio podczas ich odbierania, przetwarzania i konwertowania do postaci analogowej.

ifi-audio.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer