14 Marzec 2017

iFi Audio NANO IONE

DAC

Źródło: MOJE AUDIO

Kolejna nowość iFi Audio, która ma się pod koniec marca pojawić na polskim rynku to przetwornik cyfrowo-analogowy nano iOne.

Nano iOne obsługuje sygnały PCM, DSD i DXD. Może odbierać sygnały wejściowe na trzy sposoby: przez port USB 3.0 (kompatybilny z USB 2.0), w formacie S/PDIF przez gniazdo koncentryczne lub optyczne oraz przez Bluetooth (obsługujący kodeki AAC i aptX).

Do dyspozycji użytkownika oddano dwa wyjścia: analogowe (liniowe RCA LR) oraz cyfrowe S/PDIF. Dla obsługi wejść i wyjścia S/PDIF zainstalowano wielofunkcyjne gniazdo combo, które spełnia jedną z trzech funkcji stosownie do okoliczności (wejście koncentryczne, wejście optyczne, wyjście koncentryczne). Nano iOne można więc wykorzystać do konwersji sygnału USB lub Bluetooth do postaci S/PDIF.

Do konwersji cyfrowo-analogowej wybrano układ Burr-Brown obsługujący w postaci natywnej zarówno PCM, jak i DSD. Zastosowano także system Global Master Timing, znany między innymi z odtwarzacza AMR DP-777. Wejście S/PDIF jest galwanicznie izolowane i wykorzystuje firmowe technologie REclock i REgenerate.

Zasilanie USB jest pobierane z portu USB. Producent wykorzystał tutaj technologię AMR Active Noise Cancellation (Aktywna Redukcja Szumów) dla poprawy jakości zasilania. Jak deklaruje iFi Audio, „poziom mierzonych szumów jest nawet 100 razy niższy niż przy zastosowaniu typowego filtrowania”.

Dla sygnałów DXD filtry są zawsze takie same, natomiast dla PCM i DSD użytkownik ma możliwość wyboru. Dla PCM są dwa warianty filtra cyfrowego (Measure/Listen), a dla DSD dwa warianty filtra analogowego (Measure/Listen).

Przetwornik iFi Audio Nano iOne pojawi się niebawem w sprzedaży. Jego cena detaliczna wyniesie 1049 zł.

Specyfikacja techniczna:

Zakres dynamiczny: 109 dB
Napięcie wyjściowe: 2,05 V
Impedancja wyjściowa: < 50 omów|
Pobór mocy: < 2,5 W
Wymiary (S x W x G): 67 x 28 x 106 mm
Waga: 141 gWięcej o...
IFI AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer