17 Styczeń 2021

iFi Audio iDSD DIABLO

DAC w czerwieni…

Źródło: iFi Audio

→ PRZETWORNIK D/A & WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Firma iFi Audio zaprezentowała swój najnowszy wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, model iDSD DIABLO.


iFi Audio iDSD DIABLO High Fidelity News 4


Wykończony diabelską czerwienią, nowy, przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem D/A jest zasilany bateryjnie i ma być, jak czytamy w materiałach prasowych, „najlepszym przetwornikiem cyfrowo-analogowym/wzmacniaczem słuchawkowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowała ta firma – diabelnie genialnym iDSD Diablo”.

Urządzenie ma wymiary 166x72x25 mm, w czym jest podobny do serii przetworników cyfrowo-analogowych/wzmacniaczy z długo obecnej na rynku serii micro iDSD iFi. Ma wbudowany, kompatybilny z szybkim ładowaniem akumulator, który ułatwia przenoszenie z biurka do salonu i torby podróżnej. Wyróżnia go jednak przede wszystkim ogniste czerwone wykończenie.

iFi Audio iDSD DIABLO High Fidelity News (1)

iDSD Diablo nie oferuje udogodnień, które znajdziemy w innych tego typu urządzeniach – na przykład opcji dopasowania dźwięku i łączność Bluetooth – aby „skupić się na czystej mocy dźwiękowej”. Jego sercem jest przetwornik D/A Burr-Brown, wybrany przez iFi ze względu, jak czytamy, na naturalny dźwięk I muzykalność osiągniętą dzięki architekturze True Native. W Diablo mamy dwa takie układy w konfiguracji „interleaved’”. która minimalizuje szumy i zniekształcenia.

Na wejściu pracuje układ nowej generacji XMOS o niskimi opóźnieniu o 16 rdzeniach, mający dwukrotnie wyższą częstotliwość taktowania niż starsze układy (2000MIPS) i czterokrotnie wyższą pamięć.

Wzmacniacz słuchawkowy ma wysoką moc (do 5000 mW) i został zbudowany za pomocą tranzystorów MOSFET.

Cena: £899, (€999, $899)

IFI-AUDIO.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer