10 Luty 2018

iFi Audio AC IPURIFIER

INNE

Źródło: CAMAX

Głównym zadaniem AC iPurifier – najnowszej propozycji z katalogu iFi Audio – jest niwelowanie poziomu zakłóceń przenoszonych liniami zasilania A/C dzięki zastosowaniu zaadoptowanej technologii wojskowej Active Noise Cancellation (ANC). Brytyjski prodcuent stosował to rozwiązanie już w swoich wcześniejszych konstrukcjach, począwszy od zasilaczy z serii iPower, na kompleksowych rozwiązaniach jak micro iUSB3.0 kończąc. Także i tutaj zadaniem zintegrowanej technologii jest generowanie przeciwfazy do zastanych w linii zasilania zakłóceń. Jak deklaruje Camax, polski dystrybutor marki iFi Audio: „Efektem wpięcia AC iPurifiera do listwy dystrybuującej prąd do danego systemu audio jest znaczna poprawa jego walorów brzmieniowych, dynamiki oraz stereofonii. Mierzalna różnica w skrajnych wypadkach może sięgać nawet -40 dB”.

AC iPurifier otrzymał między innymi diodowe sygnalizatory, unaoczniające aktualny (poprawny lub nie) stan polaryzacji wykorzystywanego gniazdka sieciowego oraz informację o występowaniu prawidłowego uziemienia. Kolejnym udogodnieniem zastosowanym w miniaturowym akcesorium iFi jest możliwość wykorzystania go jako dodatkowego wejścia uziemiającego dla elektronicznych komponentów podłączonego systemu audio-video, dzięki któremu można doprowadzić prawidłowe uziemienia (w wypadku jego braku), lub „pozbyć się” uciążliwej brzmieniowo pętli masy, która może wystąpić pomiędzy dwoma składnikami systemu. Następuje to poprzez podłączenie wskazanego urządzenia z filtrem przy pomocy dołączonego do zestawu przewodu.

Ostatnią wartą odnotowania cechą nowego produktu brytyjskiej marki jest pełnienie funkcji bezpiecznika przeciwprzepięciowego. Przy odpowiednim podłączeniu filtra do specyfiki konstrukcyjnej danej listwy sieciowej, AC iPurifier potrafi odciąć chwilowo zasilanie w wypadku wykrycia wysokiego wzrostu napięcia, jakie występuję na przykład w wypadku wyładowań atmosferycznych i tym samym ochronić elementy systemu audio przed ewentualną awarią.

iFi Audio AC iPurifier dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku począwszy od połowy lutego. Jego cenę ustalono na 569 zł.

Specyfikacja techniczna (według producenta):

Redukcja szumów: > 40 dB (> 100x)
Maksymalny poziom przepięć: 30 000 A/1000 V/10 uS
Napięcie pracy: 90 – 265 V
Rozmiar (): 40 x 115 mm
Waga: 126 gWięcej o...
IFI AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer