01 Lipiec 2019

„HIGH FIDELITY” No. 183

MAGAZYN HI-FI/HIGH-END

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Na okładce 183. wydania „HF” znalazł się przetwornik cyfrowo-analogowy PrimaLuna EVO 100. Urządzenie to zostało przetestowane przez naszego redaktora naczelnego, Wojciecha Pacułę, który czas spędzony z przetwornikiem podsumował w ten sposób:

Generalnie to dźwięk bliski i ciepły, ale kiedy trzeba ma rozmach i „odejście”. Jest dźwięczny i po prostu bardzo ładny. Plastyka jest doskonała, ale rozdzielczość jest po prostu OK. Kontrola basu jest świetna, z tym że jego średni zakres jest pogrubiony i dopalony. Równie dobrze brzmią z EVO 100 nagrania z transportu CD, jak i pliki wysokiej rozdzielczości. Jeśli korzystamy z plików warto jednak zawalczyć o wersje hi-res, ponieważ są po prostu lepsze. Jeśli chcemy grać pliki o jakości CD pomyślmy może jednak o dobrym transporcie płyt, a otrzymamy dźwięk z którym zaprzyjaźnimy się na długie lata.

Oprócz tego, wśród przetestowanych w lipcu urządzeń, warto wymienić testy odtwarzacza plików Audio Lumin X1, gramofonu Music Hall mmf-3.3 czy kolumn głośnikowych Dynaudio Confidence 20. Szczególnie ciekawie prezentuje się ostatni z wymienionych produktów, który zrobił wielkie wrażenie na redakcji „High Fidelity” już podczas targów High End 2019 w Monachium. Z kolei dla fanów muzyki przygotowaliśmy trzeci tekst z serii Oto płyta. Tym razem na warsztat wzięty został krążek The Beginning Various Manx.

Tym razem, z powodu wakacji, zawartość numeru zostanie uzupełniona o kolejne artykuły nieco wcześniej, bo już 10 dnia miesiąca; wtedy nasi Czytelnicy uzyskają dostęp do testów między innymi słuchawek Bluetooth JBL Live 400BT, systemu all-in-one Ruark Audio R5 czy przedwzmacniacza i końcówki mocy od Kinki Studio: EX-P7 + EX-B7.

Tymczasem życzymy Państwu wspaniałych urlopów, niezapomnianych wrażeń i – rzecz jasna – wypoczynku podczas tegorocznych wakacji. Mamy nadzieję, że część tego czasu uda się Państwu poświęcić lekturze „High Fidelity” :)Więcej o...
„HIGH FIDELITY”

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer