01 Maj 2018

„HIGH FIDELITY” No. 169

MAGAZYN HI-FI/HIGH-END

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Majowe wydanie „High Fidelity” tradycyjnie poświęcone jest Japonii, a w szczególności jej dwóch fascynujących kulturach: audio oraz muzycznej. Nie inaczej jest i tym razem: 169. odsłona „HF” wypełniona została tekstami odnoszącymi się mniej lub bardziej bezpośrednio do Kraju Kwitnącej Wiśni. Na okładce zaprezentowana została wkładka gramofonowa Top Wing Red Sparrow; z jej testem można zapoznać się TUTAJ.

Ciekawie, naszym zdaniem, prezentują się także dwa felietony; jeden z nich został poświęcony formatowi XRCD (TUTAJ), drugi soundtrackom z japońskich gier wideo. Co więcej, tekst o XRCD nie jest jedynym artykułem, w którym postanowiliśmy przybliżyć tajemnice formatu; drugim z nich jest relacja ze 114. spotkania Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego (TUTAJ), którego bohaterem był format SACD.

Wśród przetestowanych urządzeń – prócz wspomnianej powyżej wkładki od Top Wing – warto wymienić kolumny podstawkowe TAD Labs Compact Evolution One MkII (TUTAJ) czy słuchawki nauszne Final Audio D8000 (TUTAJ). 16 maja zawartość 169. numeru „HF” uzupełniona zostanie o kolejne testy (między innymi przedwzmacniacza liniowego Accuphase C-2450), a także relację z targów sprzętu audio High End 2018, która odbędzie się w dniach 10-13 maja w Monachium.Więcej o...
„HIGH FIDELITY”

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer