25 Listopad 2018

HiFiMAN HE-6SE

SŁUCHAWKI

Źródło: RAFKO DYSTRYBUCJA

W sprzedaży na terenie Polski pojawiły się słuchawki HE-6se marki HiFiMAN. To nowa wersja modelu HE6, który – jak zaznacza RAFKO Dystrybucja, polski dystrybutor HiFiMAN-a – „kilka lat temu podbił serca miłośników bezkompromisowego brzmienia oraz uzyskał bardzo dobre opinie od recenzentów, w tym przez wiele osób do tej pory uznawany jest za najlepsze słuchawki na świecie”.

Nabywając HE-6se otrzymujemy więc solidnie wykonaną konstrukcję z okrągłymi nausznicami, które zawieszone są na hybrydowym, skórzano-metalowym pałąku. Zastosowane rozwiązanie pozwala na precyzyjną regulację oraz charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania.

Polski dystrybutor w opisie sprzętu zwraca uwagę między innymi na „czystą i szczegółową średnicę,  „sprawiającą, że wokale wybrzmiewają niesamowicie naturalnie i wiernie”. Jak dalej czytamy w ofjcalnej informacji prasowej: „Całość wrażeń dopełniają wysokie tony, które są bardzo szczegółowe. Podobnie jak inne modele, również HE6SE posiada bogatą i głęboką scenę dźwiękową. Dzięki temu słuchawki doskonale sprawdzają się przy muzyce akustycznej, gdzie wszystkie instrumenty odtwarzane są z najwyższą możliwą wiernością”.

Pomimo stosunkowo niewielkiej impedancji, która wynosi 50 omów, pełnię możliwości brzmieniowych – zdaniem Polaków – „osiągniemy podłączając je do wzmacniacza słuchawkowego o mocy wyjściowej minimum 2 W na kanał”. Producent zaleca podłączanie słuchawek do wzmacniacza stereo dzięki dedykowanej przejściówce (nie jest dołączona w komplecie).

Największą różnicą w stosunku do modelu HE6 jest nowy, hybrydowy pałąk. Konstrukcja jest lekka oraz bardzo dobrze dopasowana do kształtu głowy. Dzięki temu nawet długi, kilkugodzinny odsłuch nie będzie męczący. Producent wprowadził duże zmiany również w konstrukcji padów. Nową wersję nazwano FocusPad. HiFiMAN zastosował pianki z pamięcią kształtu, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu uszu. Wyścielenie zewnętrznych warstw padów miękkim welurem, który otula uszy, zapewnia niezrównany komfort odsłuchu.

Przetworniki zbudowano z membrany z filmu mylarowego pokrytego jednostronnie warstwą czystego złota, który został rozciągnięty pomiędzy dwoma perforowanymi arkuszami supermocnego magnesu. Na drugiej stronie mylarowej membrany nadrukowano ultracienką cewkę nowej generacji. Wtyki 3,5 mm ustawione zostały pod kątem 10 stopni, co ma na celu zapewnienie stabilnego, trwałego połączenia kabla ze słuchawkami.

HiFiMAN HE-6se dostarczane są razem z oryginalnym kablem zakończonym wtykiem XLR. W zestawie znajduje się również przejściówka XLR na duży jack 6,35 mm. Dzięki zastosowaniu przewodnika z krystalicznej miedzi oraz starannej konfekcji możemy mieć pewność, ze przesyłany sygnał pozostanie niezmieniony.Więcej o...
HIFIMAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer