07 Kwiecień 2020

„HI-FI NEWS” 5/20 |maj 2020

Majowy numer brytyjskiego magazynu „Hi-Fi News”

Źródło: "Hi-Fi NEWS"

Brytyjski magazyn „Hi-Fi News” jest jednym z najstarszych, wciąż działających pism tego typu na świecie. Wprawdzie w artykule anonsującym nowe wydanie pisma jego redaktor naczelny Paul Miller pisze, ze to „najstarsze” pismo, to nie jest to prawda – znacznie starszy jest japoński magazyn „MJ” (Musen to Jikken = Radio and Experiments), założony w 1924 roku przez Mitsugu Tomabeji. Co nie zmienia sytuacji – „Hi-Fi News” jest obecnie jednym z najważniejszych pism audio na rynku, wchodząc w skład grupy kapitałowej wraz z amerykańskim „Stereophile” i brytyjskim „Hi-Fi Choice”.

Tematem głównym numeru majowego jest wzmacniacz dzielony MICHI firmy Rotel. Poza tym znajdziemy w nim testy przetwornika D/A BAT REX 3DAC, gramofonu Vertere DG-1, przedwzmacniacza gramofonowego Primare R35, kolumn SVS Prime Pinnacle i inne. Poza tym – opis powstania płyty Simon & Garfunkel Bridge Over Trouble Water, a także test „vintage” – wzmacniacza JVC JA-S11. Magazyn „Hi-Fi News” jest już w sprzedaży.

Strona internetowa magazynu: „Hi-Fi NEWS”Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer