10 Styczeń 2021

HEGEL V10

Pierwszy w historii przedwzmacniacz gramofonowy firmy HEGEL

Źródło: Hegel

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY

HEGEL, norweska firma specjalizująca się w elektronice audio, zaprezentowała swój pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy, model V10.


Hegel V10 High Fidelity News (5)


W materiałach prasowych czytamy:

Często byliśmy pytani, kiedy zaprojektujemy przedwzmacniacz gramofonowy. Od lat odpowiadaliśmy; „Nigdy nie zrobimy takiego przedwzmacniacza”. Później stopniowo zmieniliśmy to na: „Wieczność to bardzo długo, ale nie sądzimy, żebyśmy taki przedwzmacniacz przygotowali”.

Ale, jak się mówi, to niezwykłe czasy, dlatego firma zmieniła zdanie i zaprezentowała taki przedwzmacniacz, model V10.

Hegel V10 High Fidelity News (2)

Jak czytamy dalej, V10 jest próbą stworzenia projektu i brzmienia normalnie dostępnych za 3000 EUR za połowę tej ceny. Dlatego V10 ma dyskretny stopnień wejściowy, obsadzony specjalnymi, ręcznie parowanymi tranzystorami typu FET – i to zarówno stopień MC, jak i MM. Ma to gwarantować bardzo niski poziom szumów. Po stopniu FET wzmocnienie przejmuje nowy bipolarny układ scalony. Ponadto V10 to w 100% konstrukcja dual-mono. Użytkownik może ustalić obciążenie dla wkładek MC za pomocą mikroprzełączników na tylnej ściance.


Hegel V10 High Fidelity News (1)

 


Przedwzmacniacz wyposażono w zewnętrzny zasilacz AC, który został specjalnie zaprojektowany przez firmę Hegel dla tego projektu. Zasilacz ma dwa wyjścia, po jednym na kanał. Jego główne cechy to bardzo niski poziom szumów i optymalna separacja kanałów. Wewnętrzne stopnie zasilania również są ekranowane od układów wzmacniających.


Hegel V10 High Fidelity News (4)


Przedwzmacniacz Hegel V10 dostępny będzie w lutym tego roku.

Cena: 1395 EUR | 1500 USD | 1350 GBP

www.hegel.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer