08 Maj 2015

Harmonix X-DC SM „MILLION” MAESTRO

KABLE

Źródło: MOJE AUDIO

W Polsce do sprzedaży trafił kabel sieciowy Harmonix X-DC Studio Master „Million” Maestro, który jest prawdopodobnie najdroższym tego typu produktem dostępnym obecnie na polskim rynku. Cena wersji 1,5 metrowej to 35 900 zł, a wersji 2-metrowej 41 900 zł.

X-DC Studio Master „Million” Maestro został opracowany przez Kazuo  Kiuchi na trzydziestolecie firmy.  Został on wykonany z plecionki miedzi PCOCC, kierunkowej. Beztlenowa, monokrystaliczna miedź Pure Copper by Ohno Continous Casting jest wytwarzana w procesie opracowanym przez profesora Ohno. Drut jest wyciągany z roztopionego metalu i powoli schładzany. Miedź tego typu ma bardzo wysoką czystość i przewodność. Tak przygotowane przewody trafiają do firmy Combak, gdzie są ręcznie skręcane i nakładany jest na nie dielektryk. Izolatory zostały dobrane poprzez długotrwałe eksperymenty. Ręczna obróbka stosowana w produkcji ma zapobiec powstawaniu naprężeń charakterystycznych dla mechanicznego skręcania. Wykonanie jednego kabla zajmuje wyszkolonemu technikowi ponad 80 godzin pracy. W kablu tym stosowane są wtyczki sieciowe WattGate 330i-RH lub 390i-RH Rhodium. Wtyczka IEC to 350i-RH Rhodium.

W niemieckim magazynie Image HiFi ukazała się już recenzja tego kabla, z którą można zapoznać się TUTAJ. Warto dodać, że testy dwóch produktów Harmonixa z serii „Million” (kabla X-DC Studio Master „Million” Maestro oraz podstawek antywibracyjnych TU-666M „Million”) ukażą się 16 maja na łamach „High Fidelity”.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer