04 Kwiecień 2019

Haiku-Audio Origami EL34 SE

WZMACNIACZ

Źródło: Q21

Salon Q21 zaprasza wszystkich chętnych na prezentacje najnowszego wzmacniacza lampowego Haiku-Audio: Origami EL34 SE.

Origami to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A w ramach topologii Single-Ended (SE), czyli jest to wzmacniacz z pojedynczą lampą mocy. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej: „Ten typ wzmacniaczy to Święty Graal wielbicieli wybitnego dźwięku – również ze względu na minimalną możliwą ilość elementów elektronicznych, które mają wpływ na prezentację brzmieniowych detali”.

Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82, a stopień mocy oparto o lampy EL34. Lampowy zasilacz zbudowano przy użyciu lampy 5C3S. Moc wyjściowa wynosi 10 W. Wzmacniacz posiada dwa wejścia liniowe oraz wyjście dla zespołów głośnikowych 4 lub 8 omów. Potencjometr głośności to granatowy Alps, wszystkie rezystory są metalizowane, podstawki ceramiczne, ze złoconymi stykami, gniazda pochodząc zaś od Neutrika i Schurtera. Warto również zwrócić uwagę na stalowe chassis: jest ono lakierowane na czarno, a front i gałka wykonano przy użyciu pełnego aluminium.

O możliwościach dźwiękowych nowego wzmacniacza od Haiku-Audio czytamy: „W przypadku konstrukcji Single Ended cały sygnał przetwarzany jest przez jedną lampę, przynosi to dodatkowe korzyści: można pominąć odwracacz fazy i użyć wyłącznie stopni wzmacniających – układ staje się minimalistyczny – dźwięk jest bardziej naturalny i delikatniejszy. Otrzymujemy czyste i bardzo bogate brzmienie – które pozwala cieszyć się materiałem muzycznym w pełnej krasie […]”.

Wzmacniacz Haiku-Audio Origami EL34 SE jest już dostępny w salonie Q21.Więcej o...
HAIKU-AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer