18 Styczeń 2021

Grado GT220

Audiofilska firma Grado proponuje bezprzewodowe słuchawki dokanałowe

Źródło: Grado Labs

SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE

GT220 to pierwsze bezprzewodowe, dokanałowe słuchawki marki Grado. Wyposażone są w ośmiomilimetrowe przetworniki dynamiczne, korzystają z przesyłu Bluetooth 5.0 i są kompatybilne z kodekami aptX, AAC i SBC.


Grado GT220 High Fidelity New 2 (2)


Akumulatory wystarczają na sześć godzin ciągłego odsłuchu, a stacja dokująca pozwala na dodatkowe pięciokrotne doładowywanie baterii bez podłączania do prądu. Dzięki temu łączny czas odtwarzania muzyki wynosi 36 godzin.*

GT220 mają możliwość ładowania bezprzewodowego lub za pomocą kabla USB C. Można je podładować na szybko, można też zostawić na całą noc.**


Grado GT220 High Fidelity New 2 (1)


GT220 wyposażone są w podwójny system sterowania dotykowego: dotyk lewej słuchawki steruje funkcjami głosowymi i rozmowami telefonicznymi, dotyk słuchawki prawej odtwarzaniem muzyki. Przekręcenie słuchawki wokół osi blokuje ją ściśle w uchu, tworząc zamkniętą komorę, która odgrywa znaczną rolę w reprodukcji dźwięku. Dostępna jest również sterowana dotykiem pełna regulacja głośności.***

* Żywotność baterii podano dla głośności ustawionej przez cały czas na 50%. Rzeczywista żywotność zależy od głośności, rodzaju muzyki i siły połączenia Bluetooth. Całkowity czas 36 godzin działania baterii mierzony jest przy całkowicie naładowanych słuchawkach. Słuchawki działają wtedy bez przerwy przez 6 godzin, a następnie w pełni naładowana stacja dokująca może je całkowicie doładować 5 razy.

** Podstawa do ładowania bezprzewodowego nie znajduje się w komplecie. Ładowanie odbywa się w standardzie Qi, ale słuchawki nie muszą współpracować z każdą ładowarką bezprzewodową.

*** Dostępność funkcji takich jak odbieranie rozmów telefonicznych, asystent głosowy, odtwarzanie muzyki i regulacja głośności zależą od urządzenia, do którego podłączone są słuchawki.


Grado GT220 High Fidelity New 2 (3)


Dane techniczne

Bluetooth: 5.0
Żywotność baterii: 36 godzin
Żywotność baterii w słuchawkach: 6 godzin; 50 mAh
Żywotność baterii stacji dokującej: 5 pełnych cykli ładowania; 500 mAh
Sposób ładowania: USB-C, bezprzewodowe; 2 godziny
Kodeki: aptX, AAC, SBC
Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 20 kHz
Impedancja nominalna: 32 Ω

Cena: 1160 zł

gradolabs.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer