15 Listopad 2015

Gold Note A3-XL ORAZ A6-XL

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: GOLD NOTE

Firma Gold Note wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele kolumn głośnikowych: monitory A3-XL oraz podłogówki A6-XL. Oba produkty mają wyróżniać się na tle konkurencji pięknym designem oraz niezwykle wysoką jakością wykonania, która charakteryzuje wszystkie produkty włoskiego producenta.

W kolumnach podstawkowych A3-XL zastosowano 6-calowy przetwornik średnio-niskotonowy SEAS-a, który został wykonany według ściśle określonych kryteriów zarządzonych przez Gold Note’a oraz 1-calową miękka kopułkę. Konstrukcja tego pierwszego została oparta o ciekawą mieszankę specjalnie potraktowanego włókna węglowego z papierem, dzięki czemu – jak zapewnia producent – udało się uzyskać „bardzo naturalną reprodukcję muzyki”. Co ciekawe, przetwornik ten jest umieszczony w 10 mm wgłębieniu (Gold Note inspirował się tutaj kolumnami tubowymi), co ma pozwolić na uzyskanie jeszcze lepszego basu i zwiększenie detaliczności.

Obudowa A3-XL została wytłumiona przez dwa – pokaźnych rozmiarów – antywibracyjne płyty aluminiowe. Zdaniem producenta, sięgnięcie po to rozwiązanie pozwoliło na „nieprawdopodobne rozszerzenie, jak na wielkość tych kolumn, basu”. Panele przymocowane są do obudowy za pomocą specjalnie wykonanych stalowych zasuw. A3-XL zostały również wyposażone w podwójny (aluminiowy) bass-reflex – dzięki temu kolumny można z powodzeniem zastosować w różnego typu pomieszczeniach, w niektórych przypadkach rezygnując nawet z podstawek i umieszczając je np. na półkach bardzo blisko ściany.

Kolumny podłogowe A6-XL zostały wyposażone w dwa 5-calowe papierowe przetworniki, umieszczony prostopadle do reszty 6-calowy przetwornik wykonany z mieszanki włókna węglowego i papieru oraz 1-calową jedwabną kopułkę. Wszystkie przetworniki, jak twierdzą Włosi, wspaniale ze sobą współpracują, a ich możliwości doskonale się uzupełniają.

Również najnowsze podłogówki Gold Note’a korzystają z dobrodziejstw grubych antywibracyjnych paneli aluminiowych (w tym wypadku trzech), które przymocowane są do obudowy za pomocą wysokiej jakości stalowych zasuw. Kolumny zostały ponadto wyposażone w cztery specjalne kolce, których zadaniem jest zapewnienie jak najlepszej współpracy tego modelu z podłogą i wyeliminowanie szkodliwych wibracji.

Dźwięk oferowany przez model A6-XL określany jest przez producenta jako „gładki i naturalny”. Kolumny, dzięki swojemu smukłemu designowi, mogą grać zarówno w dużych, jak i niewielkich pomieszczeniach odsłuchowych.

Gold Note w obu przypadkach podkreśla niezwykle eleganckie i ciekawe wzornictwo swoich najnowszych produktów. Klienci mogą zdecydować się na kilka różnych wariantów wykończeniowych, które różnią się m.in. kolorem i wykonaniem płyt aluminiowych (które mogą być czarne, srebrne lub obite włoską skórą) oraz samej obudowy.

Kolumny Gold Note A3-XL oraz A6-XL będą niebawem dostępne w sprzedaży. Producent nie ujawnił jednak ich cen detalicznych.

Specyfikacja techniczna:

A3-XL

Przetworniki: 1-calowa kopułka, 6-calowy głośnik średnio-niskotonowy wykonany z mieszanki włókna węglowego i papieru
Pasmo przenoszenia: 45 – 20 000 Hz (+/- 3 dB)
Czułość: 86 dB SPL 2,83 Vs/1 m
Zalecana moc wzmacniacza: 20 – 120 W
Impedancja nominalna: 8 omów
Wymiary (D x W x S): 190 x 285 x 350 mm
Waga (jedna, wraz z opakowaniem): 18 kg

A6-XL

Przetworniki: 1-calowa kopułka jedwabna, 2 x 5-calowy papierowy głośnik średniotonowy, 6-calowy głośnik niskotonowy wykonany z mieszanki włókna węglowego i papieru
Pasmo przenoszenia: 35 – 20 000 Hz (+/- 3 dB)
Czułość: 90 dB SPL 2,83 Vs/1 m
Zalecana moc wzmacniacza: 30 – 150 W
Impedancja nominalna: 6 omów
Wymiary (D x W x S): 190 x 1050 x 285 mm
Waga (jedna, wraz z opakowaniem): 30 kgWięcej o...
GOLD NOTE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer