10 Październik 2018

GigaWatt LS-2 EVO ORAZ LS-1 EVO

KABLE

Źródło: GIGAWATT

Firma GigaWatt wprowadziła do sprzedaży dwa modele kabli zasilających: LS-1 EVO (zdjęcia 3-4) oraz LS-2 EVO (zdjęcia 1-2), zastępujące wersje LS-1MK3+ i LS-2 MK3+.

Główne założenia konstrukcyjne w nowych sieciówkach pozostają takie same, istotną zmianą jest jednak zastosowanie nowych przewodników. Zamiast litych drutów inżynierowie GigaWatta zastosowali tak zwany „umiarkowany multistrand”. Polega to na tym, że zamiast jednego przewodnika (solid core) wykorzystuje się wiązkę siedmiu cieńszych drutów o łącznym przekroju 16 AWG. Taka konstrukcja zwiększa powierzchnię czynną przewodu i redukuje efekt naskórkowości.

Przewodniki wykonane są z posrebrzanej miedzi beztlenowej o czystości 5N według firmowej specyfikacji. Co więcej, kable LS-2 EVO wyposażone są w nowe wtyki z aluminiowym korpusem i dostosowane do nowej konstrukcji filtry pasywne.

Ze względu na zastosowanie nowych materiałów, ceny kabli LS-2 EVO oraz LS-1 EVO zostały ustalone na nieco wyższym poziomie niż w wypadku ich poprzedników. Za pierwszy z tych kabli trzeba zapłacić 3390 euro, za drugi zaś – 1980 euro (w obu przypadkach cena podana jest za 1,5 m kabla).Więcej o...
GIGAWATT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer