09 Kwiecień 2018

GAD Records – nowości wydawnicze (kwiecień 2018)

MUZYKA

Źródło: GAD RECORDS

Oferta wytwórni GAD Records została poszerzona o dwa nowe tytuły na CD, a także jedno wydawnictwo winylowe. Mowa tutaj o (odpowiednio): koncercie SBB Karlstad 1975 i albumie Trzecia łza od słońca formacji Cytrus, a także winylowym wydaniu krążka People Meet and Sweet Music Fills the Heart Krzysztofa Komedy.

Na płycie Karlstad 1975 znalazł się materiał nagrany podczas trasy SBB po Szwecji, która odbyła się właśnie w 1975 roku. Jak czytamy na stronie GAD Records, „to jeden z przełomowych i wyjątkowych momentów w całej karierze zespołu”. Formacja prezentowała swoje ponadprzeciętne możliwości podczas krótkich, trwających około 45 minut setów. Co ciekawe, grupa każdego dnia grały inny materiał i również w Karlstad Polacy postawili na improwizację. Opisywane tutaj wydawnictwo uzupełniają zapisy występów w Kolbäck i Sundsvall; całość składa się na niemal dwie i pół godziny muzyki.

Trzecia łza do słońca to komplet studyjnych i instrumentalnych nagrań zespołu Cytrus realizowanych w latach 1980-1984. Formacja ta powstała w roku 1979, oferując słuchaczom miks muzyki progresywnej i cięższych brzmień, uzupełnionych – co ciekawe – o dźwięki skrzypiec i fletu.

Listę nowości od GAD Records zamyka winylowa edycja soundtracku People Meet and Sweet Music Fills the Heart Krzysztofa Komedy. O zawartości tej płyty polska wytwórnia pisze w taki sposób: „Szalona, awangardowa komedia utrzymana w duchu Nowej Fali to dziś dzieło kultowe. Miłosnym przygodom poszczególnych bohaterów towarzyszy wyrazista, mocno zróżnicowana muzyka Krzysztofa Komedy. Choć motyw przewodni filmu stanowi liryczna, subtelna melodia fortepianu wykonywana z towarzyszeniem sekcji smyczkowej, to podstawą ścieżki są tematy czerpiące całymi garściami z koncepcji łączących jazz i muzykę latynoską – kaskady przeszkadzajek, swingujące flety i nastrojowe wokalizy tworzą klimat, jakiego nie ma żadna inna muzyka filmowa Komedy”.

Warto dodać, że People Meet and Sweet Music Fills the Heart” ukazuje się na płycie w całości po raz pierwszy. Materiał zremasterowano z oryginalnych taśm i wzbogacono o niewykorzystane w filmie nagrania dodatkowe. W obecnej w tym wydaniu książeczce znaleźć można krótki esej na temat muzyki oraz zdjęcia. Całość uzupełnia ciekawa okładka, która została oparta na włoskim plakacie kinowym filmu. Na sam koniec warto dodać, że krążek ten ukazuje się w limitowanym do 750 sztuk nakładzie, na który składa się 500 standardowych oraz 250 kolorowych egzemplarzy.

Opisane wyżej płyty można już nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego Kultowe Nagrania. Chętni muszą się udać (odpowiednio) TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.Więcej o...
GAD RECORDS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer