10 Kwiecień 2020

GAD Records | nowości płytowe 04.2020

Wydawca GAD Records informuje o najświeższych nowościach oraz przesyła życzenia dla miłośników dobrej muzyki

Źródło: GAD RECORDS

Spokojnych i dobrych Świąt Wielkiej Nocy! Mamy nadzieję, że u Was wszystko w porządku. My zostajemy w domu, słuchamy muzyki i… robimy kolejne płyty!

1| GAD goes 90s! No Limits to styl życia. Kolorowe szaleństwo, które mogło powstać tylko w Trójmieście. Pop, soul, acid-jazz, funk i słońce. Trzy dekady po premierze No Movie Soundtrack powraca w zremasterowanej formie, uzupełniony o nagrania dodatkowe i DVD z programami telewizyjnymi i teledyskami. Wśród nich – TEN teledysk do On the River. Mamy też wersję winylową – czarny i fioletowy LP, obie poszerzone właśnie o On the River Polecamy!

2| Zbigniew Lewandowski w latach 80., inspirowany płytami Milesa Davisa z początku dekady, przygotował zróżnicowaną całość, w której znalazło się miejsce i na szerokie frazy trąbki Andrzeja Przybielskiego, i funkowe szaleństwa sekcji dętej, ale też flirt z free (Dźwięki z Czarnolasu). Teraz ten wyjątkowy album, z udziałem m.in. Krzysztofa i Pawła Ścierańskich oraz Piotra Barona, ukazuje się pierwszy raz na płycie CD (uzupełniony o dwa nagrania dodatkowe)

3| Ostatni studyjny album Jazz Q z lat 80. powraca! Hvězdoň to ciekawa mieszanka kompozycji nowych oraz tematów napisanych przez Martina Kratochvíla na potrzeby filmu i TV – udoskonalonych, przetworzonych i rozwiniętych. Doskonale rozegrane zmiany nastroju, finezyjne partie solowe i niezwykły zmysł aranżacyjny lidera, który wyciska ze swoich syntezatorów maksimum możliwości dały w efekcie spójny, wciągający i niezwykle barwny album, będący jednym z najdojrzalszych przykładów sceny fusion, jaka egzystowała w ówczesnej Czechosłowacji. Remaster + dodatkowy dysk z nagraniami koncertowymi, studyjnymi i filmowymi.

4| W maju m.in. Kwintet Barowy z 1959 roku – jeden fragment tego wydawnictwa usłyszycie na jednym z naszych mixów na czas izolacji. Przed wakacjami wrócimy także do katalogu SBB.

5| Mamy jeszcze trochę koszulek „Stereo i w kolorze”. Zamówione egzemplarze (z powodu pandemii dotarły do nas z opóźnieniem) zostały właśnie rozesłane. Wznowień nie będzie, więc jeśli ktoś nie wie jeszcze w czym chodzić wiosną – warto spróbować.

kultowenagrania.pl

TEKST I ZDJĘCIA: mat. wydawcyKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer