06 Maj 2015

Furutech FP-S35N ORAZ FP-S35TC

KABLE

Źródło: RCM

Japońska firma Furutech rozszerzyła swoją ofertę o nowe kable sieciowe, oznaczone symbolami FP-S35N i FP-S35TC.

Pierwszy z nich to przewód wykonany w technologii Alpha Nano OFC i stanowi uzupełnienie oferty w tej serii. W procesie produkcji wykorzystano molekuły złota i srebra o średnicy 8 nm (0,000008 mm) w zawiesinie, które „wypełniają” ubytki na powierzchni i pomiędzy przewodnikami, tym samym efektywnie zwiększając powierzchnie przewodzącą. Pojedynczy przewodnik to skrętka o średnicy 2,2 mm (12AWG). Izolacja została wykonana z elastycznego PVC, a ekran to miedziana plecionka z drucików o średnicy 0,12 mm. Zewnętrzna średnica przewodu wynosi 16 mm. Przewód jest dostępny z wtykami FI-28R, FI-E38R lub z wyższymi seriami 48 lub 50R. W takiej konfiguracji prezentuje dźwięk „przejrzysty, z bardzo dobrze oddaną przestrzenią, plastycznie rysowanym środkiem i bardzo dobrze kontrolowanym i zarysowanym dołem pasma”.

Druga nowością w ofercie Furutecha jest kabel produkowany przy użyciu zupełnie nowej technologii Alpha PC Triple C. Przewodnik jest wykonany z wysokiej czystości miedzi beztlenowej poddanej specjalnemu procesowi kucia. W przeciwieństwie do zwykłej miedzi OFC, prawie wszystkie zanieczyszczenia usunięto na poziomie mikronów w unikatowym procesie odlewania, który został opracowany przez firmę Furukawa. Zaprojektowany specjalnie do zastosowań związanych ze sprzętem audio przewodnik Alpha PC-Triple C jest elastyczny, wytrzymały i może być „wyciągnięty” do bardzo cienkiego drutu, a technologia wielokrotnego odkuwania pod stałym kątem zapewnia idealne ułożenie kryształów miedzi. Pojedynczy przewodnik ma średnicę 2,2 mm (12AWG). Ekran wykonano z miedzianej plecionki z drucików o średnicy 0,12 mm. Do izolacji wykorzystano  elastyczne PVC. Zewnętrzna średnica przewodu wynosi 16 mm. Przewód cechuje się dźwiękiem „o wyjątkowej przejrzystości i doskonałej kontroli, a także nisko rozciągniętym basem”. Jak dodaje oficjalne przedstawicielstwo polskiego dystrybutora, firmy RCM, „na szczególną uwagę zasługuje środek pasma, który sprawia że otrzymujemy dźwięk bardzo plastyczny i nasycony”. Istotna cechą jest energia jaką wprowadza przewód. Kabel ten doskonale ma się sprawdzić zarówno do zasilania wzmacniaczy, jak i źródeł sygnału. Nowy kabel oznaczono symbolem FP-S35TC i jest dostępny w kilku wersjach różniących się użyciem różnych konfekcjonowanych wtyków.

Cennik (ceny podane są za 1,5 metra kabla w najtańszej konfiguracji):

FP-S35N: 1830 zł
FP-S35TC: 2100 zł 

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer