19 Luty 2021

Focal Clear Mg w salonie Q21

Słuchawki francuskiego producenta do posłuchania w Q21

Źródło: Salon Q21

SŁUCHAWKI NAUSZNE

Focal zaprezentował niedawno nowy model słuchawek o konstrukcji otwartej, Clear Mg. Oprócz nowego, wykończenia, poprawiono w nich reprodukcję dźwięku, aby była jeszcze bardziej precyzyjna niż w pierwszym modelu Clear. Słuchawki te są teraz dostępne w salonie Q21.

Konstrukcja

Po czterech latach badań i testów, inżynierowie z Focal zaprojektowali kopułkę magnezową dla przetworników Clear Mg. Ten nowy stop w połączeniu z kopułką w kształcie litery „M” umożliwił uzyskanie jeszcze większej lekkości, sztywności i lepszego tłumienia – trzech czynników sukcesu każdego przetwornika głośnikowego. Jak wiadomo magnez jest lekki i posiada znaczący współczynnik tłumienia, dzięki czemu oferuje imponującą dynamikę i szczegółowość w całym spektrum dźwięku, zachowując przy tym neutralną i zrównoważoną sygnaturę.

Focal Clear Mg High Fidelity News

Oprócz jakości dźwięku, słuchawki Clear Mg wyróżniają się szykownym i eleganckim wyglądem. Ich wykończenie w kolorze kasztanowym i Mixed Metals, a także szlachetne materiały użyte do ich produkcji (skóra, aluminium, mikrofibra) sprawiają, że jest to również designerski przedmiot. Dzięki impedancji 55 Ohm można ich bezproblemowo używać również z przenośnymi odtwarzaczami audio.

Design i materiały

Opracowując swoje produkty, Focal stawia design i materiały na pierwszym miejscu w swojej misji tworzenia najlepszego dźwięku i komfortu słuchania. Solidne aluminiowe jarzmo zostało opracowane tak, aby mogło idealnie dopasować się do kształtu twarzy, pałąk pokryty prawdziwą skórą i mikrofibrą zapewnia stałą krzywiznę niezależnie od kierunku obrotu głowy, a nauszniki z perforowanej mikrofibry zapewniają doskonały komfort i wygodę. Zewnętrzną stronę nauszników cechuje wyrafinowany wzór plastra miodu. Elegancja uzyskana dzięki nowemu wykończeniu Chestnut i metalowym akcentom zapewniają klasyczny i nowoczesny wygląd. Słuchawki dostarczane są z dwoma kablami i ekskluzywnym futerałem. Został on wykonane w kolorach pasujących do słuchawek, zachowując integralność wizualną całego zestawu.

Dostępność

Pierwsza dostawa słuchawek Focal Clear Mg jest zaplanowana na koniec lutego. Jeśli są państwo  zainteresowani najnowszym modelem Clear Mg, już teraz możecie skontaktować się z salonem Q21i zarezerwować swój egzemplarz z pierwszej dostawy lub umówić się na odsłuchy. Dla osób, które jako pierwsze zdecydują się na zakup Q21 przygotował specjalną ofertę!

Adres

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12

www.Q21.pl

Tekst i zdjęcia: mat prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer